Aktualizacja: 23.02.2025 05:40 Publikacja: 18.01.2024 12:15
Foto: Mat. prasowe
Deweloperska spółka specjalizująca się w budowie biurowców poza Warszawą, zgodnie z nową strategią będzie się rozwijać na rynku mieszkaniowym z ambitnym celem dołączenia do branżowej ekstraklasy. Cavatina Holding ma już w portfelu projekty mieszkaniowe, chce też wykorzystać działki na których pierwotnie miały stanąć kolejne biurowce, będzie również kupować nowe grunty pod mieszkaniówkę.
Cavatina Holding będzie selektywnie realizować kolejne projekty biurowe. Będzie zarządzać portfelem ukończonych obiektów do czasu znalezienia nabywców na satysfakcjonujących warunkach.
Ograniczoną już ofertę mieszkań przetrzebili beneficjenci „bezpiecznego kredytu". A za kilka miesięcy ma wystartować jego następca. Deweloperzy zdążą dołożyć do pieca?
Ostatni kwartał 2023 r. wypadł solidnie pod względem sprzedaży i bardzo dobrze pod względem podaży, mimo słabszego grudnia. Ten rok może upłynąć również pod znakiem braku rynkowej równowagi i... dalszych podwyżek cen.
W IV kwartale 2023 r. deweloperzy przełamali negatywny trend. Wprowadzili do oferty więcej mieszkań niż sprzedali. Wraca stabilizacja?
W 2024 roku firmy deweloperskie wyruszą na kolejne duże zakupy gruntów pod osiedla. Tanio nie będzie.
Radykalne zwiększenie podaży lokali z segmentu popularnego byłoby remedium – ale rynek nie sprzyja takim ruchom.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Podaż nowych ofert najmu mieszkań hamuje, ale najemcy raczej nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Czynsze się stabilizują, w części miast są też korekty. Część wynajmowanych dotąd nieruchomości trafia na rynek sprzedaży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas