19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 08:33 Publikacja: 26.01.2023 14:49
Foto: Mat.prasowe
Przeprowadzka jest planowana na początek tego roku. Na cele magazynowe firma przeznaczy ponad 2,7 tys. mkw. Kilka miesięcy później zostaną oddane powierzchnie biurowe i socjalne (prawie 500 mkw.). Firma Mainfreight zajmuje się magazynowaniem i transportem - międzynarodowym i krajowym. Operator ma oddziały w Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach.
Centrum logistyczne MLP Poznań West powstaje na terenie o powierzchni 29 ha (7 km od węzła z autostradą A2 ). Obiekt dostarczy w sumie ponad 141 tys. mkw. magazynów i biur. Nowe hale będą miały wysokość podwyższoną do 11,5 m. Magazyny zostaną certyfikowane w systemie BREEAM.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
W pierwszych trzech kwartałach mijającego roku oddano do użytku więcej powierzchni logistyczno-przemysłowej niż w jakimkolwiek pełnym roku w historii rynku – podaje Colliers.
GLP Warsaw V Logistics Centre oferuje 24 tys. mkw. powierzchni. Najemcą obiektu jest firma logistyczna No Limit.
Deweloper dostał pozwolenie na budowę magazynów w Kątach Wrocławskich. Park zaoferuje niemal 44 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłowej.
Firma kosmetyczna Beliso w Logistics Point Raszyn wynajęła 3,5 tys. mkw. magazynów. Podwarszawskie centrum logistyczne jest już w całości skomercjalizowane.
Osoby podróżujące pociągami przeżywają dziś koszmar. W nocy z 14 na 15 stycznia niekorzystne warunki atmosferyczne sparaliżowały polską kolej, sieci trakcyjne są oblodzone, a pociągi opóźnione już nawet dziesięć godzin.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas