Aktualizacja: 22.02.2025 04:47 Publikacja: 30.09.2022 13:33
Foto: Mat.prasowe
W trzech pierwszych etapach wrocławskiego osiedla powstały 462 lokale – od kawalerek po mieszkania pięciopokojowe. Deweloper zaplanował na osiedlu siłownię terenową, plac zabaw, oczka wodne, alejki spacerowe. Część mieszkań jest przygotowana „pod klucz". Do takich lokali można się będzie od razu wprowadzić albo wynająć je od ręki.
Część miejsc postojowych przeznaczono na stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.
W kolejnej części osiedla w rejonie ul. Tramwajowej w Łodzi deweloper, firma Profbud, wybuduje dwa pięciopiętrowe budynki z ok. 420 mieszkaniami.
Certyfikat BREEAM dostał szósty etap warszawskiego osiedla. Ta część inwestycji ma być gotowa w pierwszym kwartale 2024 roku.
Należąca do Cordii spółka Polnord wspólnie z partnerem – firmą Waryński zakończyła budowę piątego etapu osiedla na warszawskiej Woli.
Przy ul. Półłanki w krakowskim Podgórzu deweloper wybuduje 15 budynków jednorodzinnych i czteropiętrowy blok z ok. 120 mieszkaniami.
Nowe inwestycje, debiuty na kolejnych rynkach, akcje promocyjne. Dla części deweloperów to będzie intensywna jesień.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas