19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 14:03 Publikacja: 02.07.2022 17:27
Foto: Mat.prasowe
Propco koncentruje się na budowie małych magazynów. Hala na działce przy ul. gen. Fieldorfa „Nila” w Bolesławcu powstaje w formule BTS (Build To Suit), czyli na konkretne zamówienie. Deweloper wybuduje obiekt dla spółki z branży kurierskiej - DPD Polska.
- To pierwsza inwestycja realizowana dla DPD w ramach deweloperskiego programu regionalnych małoformatowych obiektów logistyki ostatniej mili – informują przedstawiciele Propco w komunikacie. Oddanie magazynu do użytku deweloper zapowiada na przełom 2022/2023 roku.
Platforma e-commerce JD.com wynajęła w Panattoni Park Nadarzyn ponad 15,1 tys. mkw. magazynów.
Certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent dostał obiekt w DL Invest Park Psary o powierzchni niemal 40 tys. mkw.
Na kujawsko-pomorski rynek deweloper dostarczy kolejne 70 tys. mkw. magazynów.
Grupa Accolade zapowiada budowę piątego parku logistycznego w Hiszpanii. Wartość inwestycji to ponad 25 mln euro.
Do grona najemców kompleksu magazynowo-biurowego spółki Okam na Żeraniu dołączyła firma Nesting Polska.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Osoby podróżujące pociągami przeżywają dziś koszmar. W nocy z 14 na 15 stycznia niekorzystne warunki atmosferyczne sparaliżowały polską kolej, sieci trakcyjne są oblodzone, a pociągi opóźnione już nawet dziesięć godzin.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas