Aktualizacja: 21.02.2025 10:55 Publikacja: 25.05.2022 11:59
Foto: Mat. prasowe
Nowy etap Farmy Jeżyce utworzą dwa budynki. W mniejszym znajdzie się 47 mieszkań, w większym – 322. W sumie deweloper zaplanował 369 mieszkań o powierzchni od 25 do 97 mkw. W tej części osiedla powstanie także 12 lokali usługowych.
Osiedle spółki Monday Development rośnie przy ulicy Dąbrowskiego, na terenach dawnych zakładów Wiepofama.
Osiedle przy ul. Wspólnej w gdańskiej dzielnicy Olszynka wybuduje Marvipol Development. Motława Garden to projekt oparty na koncepcji miasta ogrodu.
Sprzedaż mieszkań z ostatniego etapu wrocławskiego osiedla rozpoczyna Archicom.
Jeszcze w tym kwartale ma się rozpocząć budowa kolejnego bloku na katowickim osiedlu spółki Develia. Mieszkania z tego etapu będą gotowe w pierwszym półroczu 2024 roku.
W północnej części miasta Agrobex wybuduje trzy czterokondygnacyjne budynki.
Solea Mieszkania przy Wyścigach to pierwsza inwestycja mieszkaniowa spółki Apsys. Zostanie zrealizowana z partnerem - SK Management.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas