Matexi w Krakowie. Sto mieszkań na Portowej

Deweloper kupił działkę przy ul. Portowej na krakowskim Zabłociu. Planuje budowę siedmiopiętrowego budynku.

Publikacja: 04.05.2022 15:00

Matexi w Krakowie. Sto mieszkań na Portowej

Foto: Mat. prasowe

aig

Spółka Matexi Polska, deweloper o belgijskim rodowodzie, kupiła na Zabłociu 33 arów gruntu. Na działce planuje budowę siedmiopiętrowego budynku. Znajdzie się w nim ok. 100 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Na parterze będą lokale usługowe. Powstanie też dwupoziomowy podziemny parking.

- Atutem inwestycji jest jej nadrzeczna lokalizacja – mówią przedstawiciele dewelopera. – Ulica Portowa ciągnie się wzdłuż Wisły, z dzielnicy Zabłocie aż do portu w Płaszowie. Z okien apartamentów skierowanych na północ rozciągać się będzie widok na Wisłę. W sąsiedztwie inwestycji są tereny ogródków działkowych.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Rynek nieruchomości
Joanna Lebiedź: Fortuny robi się w czasie kryzysu
Nieruchomości
Dekada ustawy deweloperskiej
Nieruchomości
Czynsz na ratę nie wystarczy
Nieruchomości
Nowe PUM-y dostarczy BPI Real Estate Poland
Nieruchomości
Mieszkania premium rozchwytywane w stolicy i nad morzem
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem