Aktualizacja: 05.02.2025 11:03 Publikacja: 09.03.2022 13:49
Foto: Mat. prasowe
W pierwszym etapie osiedla Strefa Cegielnia deweloper zaplanował dwa pięciokondygnacyjne budynki ze 144 mieszkaniami i podziemną halą garażową. Ceny mieszkań zaczynają się od 7,6 tys. zł za mkw. Do części lokali są przypisane ogródki. Atal oferuje pakiet wykończenia mieszkań pod klucz. Zakończenie inwestycji jest planowane na pierwszy kwartał 2024 roku. Za projekt odpowiada B2 Studio.
- To nasza kolejna inwestycja na terenach poprzemysłowych. Wcześniej budowaliśmy Nowe Miasto Młyn Różanka czy Residence Zabłocie – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal. - Miejsca te odżywają na nowo, a my staramy się utrzymać ich postindustrialny charakter. Podobnie będzie też i w tym przypadku. Architektura Strefy Cegielnia współgra z okoliczną zabudową. Projekt uwzględnia zielone dachy, ażurowe zadaszenia balkonów na ostatnich kondygnacjach - strefy rekreacji dla mieszkańców – opowiada.
Dynamika zwyżek cen nieruchomości w Polsce jest dużo mniejsza niż w Niemczech, w Czechach czy na Węgrzech. Wpływ na nasz rynek będzie miał rozwój najmu instytucjonalnego. Może się zmniejszyć podaż mieszkań na sprzedaż.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
Rośnie popyt na najem mieszkań. Stawki idą w górę nawet o kilkanaście procent. Taniej już raczej nie będzie.
Barometr nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowywany dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej” przez JLL i obido pokazuje, że sytuacja na różnych rynkach jest zgoła odmienna.
Na kupno nieruchomości będzie mogło sobie pozwolić coraz mniej ludzi – uważa część ekspertów.
Wraz ze wzrostem liczby mieszkań w ofercie i stabilizacją cen potencjalni nabywcy wydłużają czas podejmowania decyzji. Otodom Analitycs prezentuje dane po styczniu.
BIK spodziewa się stabilnego roku pod względem sprzedaży pożyczek mieszkaniowych – a poprzedni był jeszcze zasilany „Bezpiecznym kredytem”.
Od sierpnia zeszłego roku samodzielny lokal nie może mieć mniej niż 25 mkw. Kluczowa jest data wydania pozwolenia na budowę.
W marcu 2025 r. właściciele warszawskich nieruchomości dowiedzą się, czy projektowany plan ogólny ogranicza możliwości ich zabudowy. Podobnie może być w innych gminach. Czy jeśli w wyniku uchwalenia planu ogólnego, grunty stracą na wartości, właściciele będą mieli prawo do odszkodowania?
Metod ustalania wartości nieruchomości jest wiele. Najczęściej stosuje się podejście porównawcze.
W styczniu wzrosła oferta mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny – wynika z danych portalu GetHome.pl.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Bardziej dostępne mieszkania – i na własność, i na wynajem – to jedna z wyborczych obietnic rządzącej koalicji. Ale zamiast programów mieszkaniowych rząd Donalda Tuska funduje Polakom kolejną awanturę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas