Aktualizacja: 20.01.2022 20:50 Publikacja: 20.01.2022 21:35
Targi ogrodnicze Gardenia – impreza Grupy MTP
Foto: MONIKA PASIECZNA
O wypełnionym po brzegi kalendarzu mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. Tylko od marca do końca czerwca zaplanowano kilkanaście imprez. Kolejne kilkanaście – na drugą połowę roku. To wydarzenia skierowane do wielu branż. Np. w kwietniu w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent. Także w kwietniu premierę będą miały Targi Łowiectwa i Wędkarstwa Hunt & Fish Expo.
– Przygotowujemy zarówno nasze autorskie targi, jak i imprezy klientów, którzy wynajmują EXPO Kraków – tłumaczy Grażyna Grabowska.
Wierzymy, że najtrudniejszy okres już za nami – mówi Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo.
Potrzebne są wytyczne dotyczące uczestnictwa w targach w czasie czwartej fali pandemii. Oczekujemy jasnych deklaracji – apeluje branża.
Ok. 2 mld zł to straty branży targowej. Część firm upadła, część próbuje zmienić profil. Branża apeluje o sektorową pomoc dla wszystkich jej podmiotów.
O włączenie do tarczy antykryzysowej 6.0 firm projektujących i budujących stoiska, zajmujących się logistyką oraz o przedłużenie czasu pomocy apeluje Komitet Obrony Branży Targowej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Straty branży targowej mogą już przekraczać 1 mld zł. Zamrażanie imprez uderza też w hotele, gastronomię, transport.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas