Aktualizacja: 22.11.2024 02:51 Publikacja: 09.09.2022 13:14
Radisson Blue Międzywodzie ma zostać oddany w 2024 r.
Foto: materiały prasowe
W ciągu dwóch dekad grupa zbudowała w Polsce portfel 17 hoteli – po oddaniu w zeszłym miesiącu dwóch obiektów w Poznaniu i Gdańsku. Wkrótce sieć nad Wisłą będzie liczyć 23 hotele oferujące 5,2 tys. pokoi. Na początku przyszłego roku ruszy Radisson Blu Resort & Conference Center w Ostródzie, a w wakacje tegoż roku Radisson RED Kraków i Radisson Apartments Kraków – wchodzące w skład kompleksu Unity Centre. Z kolei w 2024 r. ruszą Radisson Blu Resort Międzywodzie, a rok później Radisson Resort & Suites Ustronie Morskie.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Nie budujemy w miejscowościach poniżej 12 tys. mieszkańców, ale to może się zmienić wraz ze wzrostem siły nabywczej społeczeństwa. Taki trend widać na świecie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
Europa nazywana jest Starym Kontynentem i takim powinna pozostać. Turyści przyjeżdżają do Warszawy czy Aten dla ich historii i tradycji, dla tego, co jest niepowtarzalne, czego nie można skopiować i powielić - mówi prezes europejskiej federacji hotelarskiej HOTREC Alexandros Vassilikos.
Wyniki września były na zadowalającym poziomie, choć hotele biznesowe wypadły poniżej oczekiwań przy jednoczesnym spodziewanym spadku obłożenia w obiektach wypoczynkowych z uwagi na koniec wakacji - pisze Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego w podsumowaniu najnowszej ankiety.
Wśród 500 najbogatszych Niemców znalazła się też grupa menedżerów, którzy dorobili się na turystyce. Miliardowy majątek zgromadził główny akcjonariusz Lufthansy, a kolejne pozycje należą do założycieli portalu internetowego, właścicieli wypożyczalni samochodów, touroperatorów, hotelarzy i twórców Flixbusa.
Samotni podróżnicy nie są wbrew pozorom odludkami, przeciwnie - szukają kontaktów z innymi, są otwarci na nowe doświadczenia i ciekawi innych kultur, a w podróż wyruszają sami, bo cenią sobie wolność i niezależność - wynika z raportu przygotowanego przez platformę rezerwacyjną Hostelworld.
Pogoda dopisała, pomogły też apele o nierezygnowanie z wyjazdów - tak udało się zatrzymać masowe odwoływanie rezerwacji na południu Polski. Jednak regiony poszkodowane przez powódź nie mogą liczyć na szybki dopływ gotówki, bo turyści zamiast Karpacza czy Szklarskiej Poręby chętniej wybierają teraz Zakopane i Kraków - wynika z analizy Nocowanie.pl.
58 procent turystów uważa, że liczba wariantów lotów, które oferują linie lotnicze, jest przytłaczająca. Przez to tracą mnóstwo czasu, by znaleźć ten najlepszy - wynika z raportu firmy Travelport.
Trzy czwarte hotelarzy dobrze ocenia sezon wakacyjny. Przyczyniły się do tego wyniki sierpnia, które były lepsze od lipcowych zarówno w obiektach wypoczynkowych, jak i biznesowych - pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Grecka minister turystyki Olga Kefalogianni ogłosiła nowe stawki opłat dla pasażerów statków wycieczkowych i gości hotelowych. Branża turystyczna protestuje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas