Aktualizacja: 20.11.2024 09:27 Publikacja: 07.03.2022 11:09
Foto: materiały prasowe
Notowany na giełdach w Wiedniu i Warszawie deweloper udostępnił 1200 mkw. – całe piętro biurowca myhive Mokotów Two na potrzeby akcji „Otwieramy szkoły”. W adaptacji przestrzeni pomogą biura architektoniczne, firmy budowlane i dostawcy wyposażenia. Za kilka tygodni szkoła ma przyjąć 160 dzieci.
- Ostatnie dni to dla nas wszystkich duży sprawdzian - z empatii, troski oraz wykazywania solidarności z tymi, którzy nagle znaleźli się w wyjątkowo trudnym momencie swojego życia. Jako Immofinanz w ramach stworzonego wewnętrznie sztabu kryzysowego zidentyfikowaliśmy szybko obszary, w których możemy pomóc. Dotyczy to zarówno miast, w których mamy nasze centra handlowe Vivo!, gdzie aktualnie organizujemy zbiórki i pomoc lokalną, jak również możliwości wykorzystania naszych dostępnych przestrzeni biurowych w stolicy. Decyzja o udostępnieniu powierzchni w myhive Mokotów na otwarcie szkoły dla dzieci z Ukrainy została podjęta w mgnieniu oka – skomentował Jarosław Retmaniak, country manager finance & support Poland w Immofinanz.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Nie budujemy w miejscowościach poniżej 12 tys. mieszkańców, ale to może się zmienić wraz ze wzrostem siły nabywczej społeczeństwa. Taki trend widać na świecie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
Ambasada Stanów Zjednoczonych w stolicy Ukrainy została tymczasowo zamknięta - poinformował Departament Stanu.
Władimir Putin sygnalizuje gotowość do rozmów o zawieszeniu broni na Ukrainie z nowo wybranym prezydentem USA Donaldem Trumpem, ale stawia twarde warunki – twierdzi agencja Reuters, powołując się na pięć źródeł zbliżonych do Kremla. Jednak Rosja nie zamierza zrezygnować z zajętych terenów i domaga się od Ukrainy rezygnacji z członkostwa w NATO.
Dywersje na Bałtyku, nowa doktryna nuklearna Putina, amerykańskie rakiety dalekiego zasięgu wycelowane w Rosję z Ukrainy. Niekontrolowana eskalacja czy widmo nadchodzących rokowań?
Południowokoreański wywiad szacuje, że w północno-wschodnich obwodach Ukrainy przeszkolono ok. 11 tysięcy żołnierzy z Korei Północnej.
Prezydent Joe Biden wydał zgodę na dostarczenie Ukrainie min przeciwpiechotnych - podaje „Washington Post” powołując się na dwa źródła w amerykańskiej administracji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
W liście z okazji 1000 dni wojny w Ukrainie papież Franciszek napisał o „zbrojnej agresji na szeroką skalę”, ale nie wskazał, kto tej agresji dokonał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas