Aktualizacja: 13.11.2024 03:18 Publikacja: 12.06.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
Nad Wisłą działa ponad 400 firm zajmujących się produkcją i wydawaniem gier. Niemal 80 jest już notowanych na warszawskiej giełdzie. Informacje o premierach są jednym z kluczowych czynników mających wpływ na wycenę akcji. To zjawisko było dobrze widoczne podczas piątkowej sesji.
Na rynku NewConnect niechlubnym liderem spadków było Live Motion Games, którego akcje taniały o prawie 40 proc. Spółka dzień wcześniej wypuściła grę „Builder Simulator”. Tak drastyczna przecena może wydawać się zaskakująca, bo produkcja zajęła trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier na Steamie i zebrała prawie 90 proc. pozytywnych ocen. Analitycy BDM premierę ocenili neutralnie, zwracając uwagę, że w czwartek portal Steam borykał się z dużymi problemami technicznymi, co mogło negatywnie wpłynąć na debiut „Builder Simulatora”.
To był prawdziwy rollercoaster. W ostatnich dniach kurs akcji Trump Media podlegał silnym wahaniom.
Zaczęło się przydzielanie ostatnich pieniędzy z Unii Europejskiej przeznaczonych na budowę sieci szybkiego internetu w Polsce. Kto je otrzyma, a kto nie?
Były prezydent Donald Trump złożył w czwartek pozew przeciwko CBS Broadcasting Inc. i CBS Interactive Inc., domagając się 10 mld dolarów odszkodowania za wywiad, który program „60 Minutes” przeprowadził z wiceprezydent Kamalą Harris. Pozew został określony przez prawników zajmujących się pierwszą poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych jako „bezzasadny i niebezpieczny”.
Bez wsparcia mediów przyszłe wybory będą moderowane przez algorytmy mediów społecznościowych – alarmują szefowie polskich redakcji.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Mikołaj Fidziński, dziennikarz redakcji gospodarczo-biznesowej „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Branża wkracza w najciekawszy okres. Premiery zapowiadają mniejsze i większe podmioty, jak 11 bit studios, które finiszuje z drugą częścią „Frostpunka”.
W Kolonii ruszają w środę największe coroczne targi gier w Europie i drugie co do wielkości na świecie. Wybiera się tam spora grupa firm z Polski.
AI wdziera się do studiów gamingowych. Producenci jednak uspokajają: tworzenie cyfrowej rozrywki opiera się na kreatywności, której boty jeszcze długo nie będą w stanie osiągnąć.
Ceny niektórych starych gier komputerowych zaczynają osiągać niebotyczny pułap. I trudno się dziwić: to dziś obszar kultury popularnej, który staje się równoprawnym rywalem literatury czy muzyki na płytach.
Hit od Amazona to zjawisko – powstał na kanwie gry, a ta dzięki popularności serialu wróciła do łask. Eksperci sądzą, iż ten miks kultury gamingu i ekranu to patent na sukces, po który producenci sięgać będą teraz coraz częściej.
Jeszcze kilka lat temu sektor gier był motorem hossy na warszawskiej giełdzie. Od 2022 roku branża radzi sobie jednak znacznie gorzej niż rynek. Które spółki wyróżnią się w tym roku?
13-letni Willis Gibson, który w internecie znany jest pod pseudonimem "Blue Scuti", jest pierwszą osobą na świecie, która grając w Tetris doszła do momentu, gdy gra się kończy - informuje Reuters.
Notowania producentów gier w tym roku radzą sobie gorzej niż szeroki rynek. Pojawiają się opinie, że przed nami nudne miesiące. Analitycy są innego zdania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas