Aktualizacja: 03.02.2022 21:21 Publikacja: 03.02.2022 20:58
Foto: AFP
Kapitalizacja Meta Platforms spadła o ponad 200 mld dol., czyli więcej, niż wynosi łączna wartość rynkowa 460 spółek mających najniższe kapitalizacje w indeksie S&P 500. Tak gwałtowna wyprzedaż była reakcją inwestorów na rozczarowujący raport kwartalny Mety. Przyczyniło się to do wyprzedaży na szerszym rynku. Nasdaq Composite tracił po rozpoczęciu handlu 2,4 proc., a S&P 500 spadał o 1,4 proc.
Powodem takiej reakcji inwestorów był rozczarowujący raport wynikowy Meta Platforms. Zysk na akcję tej spółki wyniósł w czwartym kwartale 3,67 dol., gdy średnio spodziewano się 3,84 dol. Przychód sięgnął 33,67 mld dol. wobec oczekiwanych 33,4 mld dol. Platformy Meta miały wówczas średnio 1,93 mld aktywnych użytkowników dziennie, gdy spodziewano się, że będzie ich 1,95 mld. To pierwszy ich spadek w całej historii spółki. Inwestorzy obawiają się, że młodzi ludzie będą coraz częściej opuszczać Facebooka i przenosić się do konkurencyjnych platform, takich jak TikTok.
Trwa spór o władzę nad imperium Zygmunta Solorza. Mimo tego Cyfrowy Polsat, główna część imperium miliardera, pobił oczekiwania rynku kapitałowego co do zysków i podtrzymuje strategiczne plany. Jak to zrobił i na co będzie wydawać pieniądze?
Aby w tym roku frekwencja w kinach nie spadła, IV kwartał musi wypaść dużo lepiej niż rok temu. Na rezultatach może zaważyć kilka głośnych filmów.
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, jeden z wiodących dzienników giełdowych i inwestycyjnych w Polsce, ogłasza nową ofertę prenumeraty, która daje czytelnikom wyjątkową okazję do czerpania zysków z najnowszych analiz, prognoz rynkowych oraz ekskluzywnych materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów.
Ekspercka wiedza z zakresu biznesu, ekonomii i prawa, książki i poradniki, nieograniczony dostęp do rp.pl i pro.rp.pl, newslettery oraz pięć nowych tygodników tematycznych – to wszystko obejmuje odnowiona i ubogacona oferta prenumeraty „Rzeczpospolitej” na przyszły rok.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
To był prawdziwy rollercoaster. W ostatnich dniach kurs akcji Trump Media podlegał silnym wahaniom.
Technologiczni giganci, którzy w dużej mierze poparli kandydaturę Kamali Harris na prezydenta Stanów Zjednoczonych, po wygranej Donalda Trumpa mogą mieć powody do obaw. Jaki los czeka Apple, Microsoft czy Google?
Władze Chin nielegalnie wykorzystały zaawansowaną technologię Mety, właściciela Facebooka, do stworzenia broni. W efekcie sztuczna inteligencja firmy, która nieoczekiwanie zwiększyła potencjał chińskiej armii, teraz zostanie użyta przez Waszyngton.
Meta zawiesiła konto ElonJet, które pozwalało na bieżąco monitorować loty prywatnego samolotu Elona Muska. Kilka lat temu głośno było o wyrzuceniu tego profilu z Twittera. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.
Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta, przedstawił niedawno swój nowy pomysł na biznes, który nie ma nic wspólnego z Facebookiem czy Instagramem. To nowa pasja amerykańskiego miliardera, który rozważa wejście na rynek z nowym produktem.
Meta, właściciel Facebooka, nie może wykorzystywać publicznych informacji o orientacji seksualnej użytkownika, uzyskanych poza jej platformami, do tworzenia spersonalizowanych reklam - orzekł w piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Najnowsze dane z Bloomberg’s Billionaire Index pokazują, że Mark Zuckerberg powiększył swój majątek osobisty o oszałamiające 73,4 miliarda dolarów w 2024 roku do 201 miliardów dolarów.
Jeśli model AI nie będzie trenowany na danych europejskich, to będzie miał znacznie wyższy poziom halucynacji przy pytaniach, które zadają Europejczycy – mówi Joelle Pineau, wiceprezes ds. badań nad AI w koncernie Meta.
W gronie najbogatszych ludzi na świecie Mark Zuckerberg jest największym wygranym ostatnich miesięcy. Nikt w tym roku nie powiększył swojego majątku tak skutecznie jak szef koncernu Meta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas