Rozciągnij się po kwarantannie

Elastyczne, mocne i zdrowe mięśnie to gwarancja sprawności fizycznej. Niestety, ograniczenia aktywności fizycznej w czasie COVID-19 spowodowało, że “zastaliśmy się”. Czas wziąć się za siebie.

Aktualizacja: 20.07.2020 17:28 Publikacja: 20.07.2020 17:04

Rozciągnij się po kwarantannie

Foto: Adobe stock

Dla prawidłowego funkcjonowania ciała, a przez to utrzymania zdrowia, potrzebujemy co najmniej  150 minut ruchu o umiarkowanej intensywności lub 75 minut intensywnego treningu. W tym, ćwiczeń rozciągających nasze mięśnie. Bez tego skracają się i napinają. W efekcie stają się słabe, nie stanowią właściwego wzmocnienia dla stawów. Kiedy zmuszamy je do pracy  pojawia się ból stawów, nadwyrężenia i uszkodzenie mięśni.

Tymczasem, jak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania" rośnie odsetek osób w ogóle nieuprawiających sportu i niepraktykujących żadnych form rekreacji fizycznej. Podczas webinarium „Skutki ograniczenia aktywności fizycznej w czasie COVID-19" zorganizowanego organizowane przez Pracodawców RP dr. n. med Grzegorz Juszczyk mówił wręcz o 55 proc. Polaków nie uprawiało żadnego sportu. Jak dodał podczas spotkania Dr n. med. Jarosław Krzywański, Kierownik “Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej” Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, Polacy jeśli już się ruszają, to najchętniej wsiadają na rower, biegają, mają programowaną aktywność fizyczną w ramach różnych siłowni i klubów fitness.

Tylko 99 zł za rok czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (nawet do -40%!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Leki i terapie
Farmakoterapia dla chorych na otyłość. Problemem nierefundowane leki
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne