Aktualizacja: 02.07.2021 22:57 Publikacja: 01.07.2021 19:53
Foto: Facebook/ Młodzież Wszechpolska
Działacze Młodzieży Wszechpolskiej wysypali tonę gruzu przed izraelską placówką dyplomatyczną. „Żeby była jasność: środowiskom żydowskim nie należy się nawet cegiełka. Ale niech będzie, niech znają łaskę pana, postanowiliśmy wyrzucić pod Ambasadą Izraela całą tonę gruzu, w końcu z naszego kraju po wojnie został praktycznie jedynie gruz" – oświadczyli na Twitterze nacjonaliści. „Oto wasze mienie!" – dodali.
Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie potępił antysemicką akcję. W liście podpisanym przez zarząd gminy w Warszawie: Lesława Piszewskiego, Annę Bakułę-Wasilewską, Annę Dodziuk van Kooten, Elżbietę Magenheim oraz Grażynę Majer, czytamy m.in., że to „pierwsze, realne i niepokojące skutki prac nad nową ustawą blokującą roszczenia o mienie pozostałe po wymordowanych polskich Żydach". „Oczekujemy stanowczej reakcji prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli polskiego rządu i potępienia działań urągających pamięci milionów Żydów – polskich obywateli, którzy zginęli w czasie drugiej wojny światowej. (...) Liczymy, że państwowe organa – policja i prokuratura – dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności wysypania gruzu (...) i surowo ukarzą organizatorów i wykonawców tej haniebnej akcji" – napisano.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji, zarządzanie kryzysowe w miastach oraz inspirujące kampanie z całego świata będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local-SoMe’24.
Już 13 listopada br. w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbędzie się szósta edycja konferencji Kod Innowacji, organizowana przez GS1 Polska. Tegoroczne wydarzenie realizowane będzie pod hasłem: „Technologia na czele zmian: Jak innowacje kształtują biznes i konsumenckie postawy”. Kod Innowacji to nie tylko spotkanie ekspertów, ale również konkurs, w którym aż 15 firm rywalizuje o prestiżową statuetkę Lidera Innowacji. Dodatkowo, trwa głosowanie internautów na Nagrodę Publiczności, w którym każdy może wesprzeć preferowany projekt.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński przekazał, że wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Premier Izraela Beniamin Netanjahu zdecydował o odwołaniu ze stanowiska Joawa Gallanta. Powód? "Utrata zaufania" i "poważne różnice". Kto zastąpi dotychczasowego ministra obrony Izraela?
Wojna na Bliskim Wschodzie zakończy się za dwa miesiące, potem będziemy mieli wybory w Izraelu, po których powstanie zupełnie inny rząd – uważa Ami Ajalon, były szef Szin Betu, izraelskiej służby bezpieczeństwa, z którym rozmawiała „Rzeczpospolita”.
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
Iran ma użyć rakiet z potężniejszymi głowicami do ataku odwetowego na Izrael, który jest planowany przez Teheran - wynika z informacji przekazywanych przez „Wall Street Journal”.
Amerykańska Fundacja Monuments Men and Women zwróciła sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiescherhöfen, który po zakończeniu II wojny światowej został zrabowany z Niemiec.
Pion śledczy IPN z Białegostoku prowadzi śledztwo z sprawie zbrodni popełnionej w lipcu 1943 roku w Gródku, gdzie zostali zabici mieszkańcy dwóch wsi.
Doktryna nuklearna Iranu może się zmienić, jeśli naród stanie w obliczu egzystencjalnego zagrożenia – powiedział Kamal Charrazi, doradca najwyższego duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia.
Rosja „w najbliższej przyszłości” ma podpisać traktat o partnerstwie strategicznym z Iranem, który będzie dotyczyć m.in. bliższej współpracy w dziedzinie obronności - zapowiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas