19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:45 Publikacja: 06.10.2021 10:00
O godz. 10 na scenie głównej - Scenie Liderów - zostaną przedstawieni najwięksi płatnicy CIT - TOP10 za 2020 w Polsce. Wydarzenie odbędzie się z udziałem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej Tadeusza Kościńskiego.
O tej samej godzinie na Scenie Debat 2 odbędzie się panel "Mam wpływ na swoje życie i zdrowie". Myślimy o zdrowiu jako o braku choroby. Ale zdrowie to coś, o co trzeba się troszczyć każdego dnia. Dziś, po krytycznym okresie pandemii, troska o nie nabrała szczególnej wagi. Dotyczy to także edukacji prozdrowotnej. Powinna uświadamiać, że to, jak długo będziemy żyli w dobrym zdrowiu, zależy także od nas – od naszego stylu życia i od tego, jak o siebie dbamy. Podczas panelu zaproszeni eksperci porozmawiają o odpowiedzialności społecznej w kontekście postaw Polaków wobec zdrowia, o tym jak długość życia w zdrowiu może wpływać na naszą gospodarkę, jak budować wartość społeczną dbania o zdrowia, co możemy zrobić, aby zapewnić dobre życie w zdrowiu nam i naszej rodzinie. O tym wszystkim oraz o wnioskach płynących z raportu PZU „Masz wpływ na swoje życie” rozmawiać będą: Adam Niedzielski, Minister Zdrowia; Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie; dr n. med. Tomasz Maciejewski, Dyrektor Naczelny Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Joanna Bensz, prezes Longevity Center.
Pandemia przemodelowała sposób funkcjonowania znacznej części społeczeństwa. Na zmiany muszą odpowiadać zarówno decydenci prowadzący politykę gospodarczą, jak i przedstawiciele biznesu.
Jeśli chodzi o zapasy gazu i infrastrukturę przesyłową to jesteśmy w lepszej pozycji, niż wiele krajów w Europie - mówi Paweł Majewski, prezes zarządu ENEA S.A.
Część ekspertów i przedstawicieli przemysłu przekonuje, że energia atomowa, szczególnie z małych reaktorów, to jedyny słuszny kierunek.
Wiodącym tematem Kongresu 590 jest w tym roku współpraca państw regionu w ramach Inicjatywy Trójmorza.
Jednym z głównych tematów 7. edycji Kongresu 590 są wyzwania energetyczne – najważniejsze zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Osoby uprawnione do świadczeń emerytalno-rentowych już wkrótce otrzymają zwaloryzowane świadczenia. Zgodnie z kalendarzem wypłat ZUS pierwsze przelewy emerytur w nowej wysokości zostaną zrealizowane z końcem lutego.
Najważniejszym wydarzeniem pierwszych dwóch miesięcy prezydencji będzie wizyta kolegium komisarzy. To odbędzie się już niebawem. To ważny moment, ponieważ polski rząd i Komisja Europejska wspólnie rozpoczną dyskusję dotyczącą kształtu polityki unijnej na kolejne pięć lat – mówi o polskiej prezydencji wiceministra ds. UE Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
„Czy Pani/Pana zdaniem możliwa jest współpraca rządu, prezydenta i opozycji w działaniach związanych z polską prezydencją w Unii Europejskiej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Rząd Polski negocjuje w Brukseli zmianę warunków Krajowego Planu Odbudowy. I chce bronić polityki spójności.
Były szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif, obecnie wiceprezydent tego kraju, w wywiadzie dla irańskich mediów stwierdził, że Izrael umieścił kiedyś ładunki wybuchowe w wirówkach, do wzbogacania uranu, które kupił Teheran.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas