Aktualizacja: 19.02.2025 21:18 Publikacja: 02.10.2024 05:09
Lloyd Austin potępił atak Iranu na Izrael
Foto: REUTERS/Tom Brenner, Ammar Awad
Austin skomentował w ten sposób atak z użyciem ponad 200 środków napadu powietrznego, który Iran przeprowadził przeciwko Izraelowi 1 października, po tym jak izraelska armia rozpoczęła ograniczoną operację na terytorium Libanu. Iran użył do ataku wielu pocisków balistycznych, które były strącane m.in. nad Tel Awiwem.
Izrael prowadzi działania w Libanie, które są wymierzone w Hezbollah – regionalnego sojusznika Iranu. Operację lądową poprzedziła seria intensywnych bombardowań Libanu, w których zginęło ok. 1 000 osób, w tym przywódca Hezbollahu, Hassan Nasrallah. Ok. miliona Libańczyków musiało uciekać ze swoich domów – podaje libański rząd.
Wiceprezydent USA, kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta, Kamala Harris, wydała oświadczenie po ataku rakietowym, przeprowadzonym przez Iran na Izrael. Harris nazwała atak Iranu „lekkomyślnym i bezczelnym”.
Atak rakietowy Iranu na Izrael będzie miał konsekwencje – zapowiedział rzecznik armii izraelskiej Daniel Hagari. Irańska Gwardia Rewolucyjna z kolei zagroziła ponownym atakiem w razie zbrojnej odpowiedzi Izraela.
- Izraelska agresja ma na celu również Turcję - powiedział podczas przemówienia w parlamencie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zapowiedział, że Ankara będzie wspierać Liban, na którego terytorium wkroczyła izraelska armia.
Zawsze można uderzyć bardziej symbolicznie, a można bardziej skutecznie. Tutaj te szale przesuwają się coraz bardziej w stronę skuteczności - mówił w rozmowie z RMF FM prof. Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, były oficer wojska polskiego.
Iran wystrzelił rakiety w kierunku Izraela – poinformowała izraelska armia. Wcześniej urzędnicy Białego Domu i Departamentu Obrony ostrzegali, że Iran przygotowuje się do rozpoczęcia ataku rakietami balistycznymi na Izrael po jego ataku na południowy Liban.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Papież Franciszek, który zmaga się w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc, jest w stabilnym stanie, a wyniki ostatnich badań krwi wykazały „nieznaczną poprawę” - poinformował Watykan w najnowszym komunikacie.
Zgromadzenie wyborcze sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN wybrało w środę trzech kandydatów na prezesa. To z nich prezydent wybierze następcę prezes Joanny Lemańskiej, której druga kadencja kończy się za kilka dni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wyklucza, że jeszcze w lutym spotka się z Władimirem Putinem.
Jak wynika z sondażu Reuters/Ipsos, w ostatnich dniach wskaźnik poparcia dla prezydenta USA Donalda Trumpa nieznacznie spadł, ponieważ coraz więcej Amerykanów martwi się o kierunek rozwoju amerykańskiej gospodarki. Sześciodniowe badanie, zakończone we wtorek, wykazało, że 44 proc. respondentów popiera pracę Trumpa na stanowisku prezydenta.
Deklarując udział Wojska Polskiego w misji rozjemczej polski premier postąpiłby nierozważnie, a przede wszystkim złamał prawo. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy tam być. To kwestia polskiej racji stanu.
Donald Tusk zamieścił na platformie X wpis, w którym odniósł się do słów popieranego przez PiS "obywatelskiego" kandydata w wyborach prezydenckich Karola Nawrockiego, według którego to decyzje elit europejskich przyniosły atak Rosji na Ukrainę.
Francja wprowadza obowiązek informowania konsumentów w lokalach gastronomicznych o pochodzeniu mięsa podawanego w potrawach. To samo dotyczy sklepów. Przewiduje to dekret premiera Francois Bayrou.
Włoski ekonomista, były prezes banku centralnego Włoch, następnie EBC i premier tego kraju, ostrzegł Europę w raporcie o konkurencyjności przed pilną koniecznością reform w reakcji na politykę Donalda Trumpa, który zamierza nałożyć cła na wszystkie towary eksportowane do USA. W raporcie z września dotyczącym reform w UE zwracał uwagę na rosnące znaczenie Chin, natomiast obecnie wskazuje na przeszkody w dostępie do największego rynku eksportowego Unii – Stanów Zjednoczonych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas