Aktualizacja: 24.01.2025 02:52 Publikacja: 26.03.2022 10:26
Foto: AFP
Jak powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, „na świecie toczy się obecnie poważna dyskusja na szczeblu politycznym o tym, co zrobić, jeśli Rosja użyje taktycznej broni jądrowej lub innej broni masowego rażenia, w szczególności chemicznej”. Niesprawiedliwością nazwał to, co Rosja robi przeciwko Ukrainie i zaznaczył, że Rosjanie wykorzystują swoje przywileje oraz strach przed użyciem broni jądrowej.
Zełenski mówił również o tym, że w latach 90. Ukraina zrezygnowała z trzeciego co do wielkości arsenału nuklearnego. - W zamian za to nasz kraj otrzymał pisemne obietnice bezpieczeństwa od najpotężniejszych państw świata, w tym Rosji - zaznaczył, dodając, że w efekcie jeden z tych krajów zaatakował Ukrainę.
W marcu 2022 roku w Kijowie Jarosław Kaczyński wysunął ideę wysłania wojsk państw natowskich na Ukrainę. Trzy lata później staje się ona coraz bardziej realna.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
"Zamierzam zrobić Rosji, której gospodarka upada, i prezydentowi Putinowi wielką przysługę" - pisze na platformie Truth Social prezydent Donald Trump. Apeluje do prezydenta Rosji.
- Jeśli nie wiemy, czy jesteśmy na wojnie, lepiej założyć, że jesteśmy - powiedział przewodniczący fińskiego parlamentu Jussi Halla-aho z Partii Finów.
Rosja zbroi swoją armię znacznie bardziej, niż byłoby to konieczne z perspektywy wojny na Ukrainie - alarmuje niemiecki generał Christian Freuding z Ministerstwa Obrony Niemiec.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Zerwanie podmorskich kabli na dnie Bałtyku było najprawdopodobniej wynikiem wypadków, a nie sabotażu ze strony Rosji. Do takiego wniosku doszli uczestnicy śledztwa, prowadzonego przez służby bezpieczeństwa USA i kilku krajów w Europie - pisze "Washington Post".
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szefowa MSZ Niemiec nie wyklucza, że na Ukrainie mogliby pojawić się, w charakterze sił pokojowych, niemieccy żołnierze.
Najpierw miał być pokój w 24 godziny. Potem w pół roku. Teraz Donalda Trump powiedział, że wojna w Ukrainie może i trwać w 2026 roku. Wszystko zależy od tego, czy Władimir Putin zdecyduje się na ustępstwa.
Według Putina miniony rok był dla gospodarki Rosji „udany”, a „kluczowe wskaźniki makroekonomiczne na plusie”. To nic, że inflacja jest rekordowa, Fundusz Narodowego Dobrobytu Rosjan zżarła wojna, a banki rosyjskie nie mają wejścia na większość rynków.
Przebywający na Forum Ekonomicznym w Davos szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że odbył pierwszą rozmowę z nowym sekretarzem stanu USA, Marco Rubio.
W 2023 roku Donald Tusk szedł do wyborów z hasłem, że nic, co dane, nie zostanie zabrane. Była to odpowiedź na kampanię hejtu ze strony PiS, który ostrzegał, że Platforma odbierze świadczenia przyznane po 2015 roku. Dziś premier chce odebrać świadczenia niepracującym Ukraińcom, co może część rodzin wepchnąć w biedę.
W marcu 2022 roku w Kijowie Jarosław Kaczyński wysunął ideę wysłania wojsk państw natowskich na Ukrainę. Trzy lata później staje się ona coraz bardziej realna.
Występując na forum Światowego Forum Ekonomicznego w Davos sekretarz generalny NATO Mark Rutte przyznał, że rekomendowany obecnie poziom wydatków na obronność państw NATO (2 proc. PKB) jest niewystarczający.
Wysoki Trybunał w Londynie zakazał trzem rosyjskim korporacjom medialnym - państwowym, cerkiewnym i nacjonalistycznym - dochodzenia przed zagranicznymi sądami przejęcia aktywów Google'a w celu wyegzekwowania surrealistycznych, liczonych w kwintylionach dolarów, grzywien nałożonych przez rosyjskie sądy. Są tu dwa wyjątki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas