Pearl Jam opublikowała na Instagramie panoramiczne zdjęcie monumentalnego pomnika Matka Ojczyzna, górującego ponad Kijowem, który stanowi część Muzeum historii Ukrainy w II wojnie światowej. Na fotosie jest także ukraińska flaga. Zespół napisał: „Większość ludzi na tej planecie jest bardziej pochłonięta pogonią za miłością, zdrowiem, rodziną, jedzeniem i schronieniem niż jakąkolwiek wojną. Wojna boli. Jesteśmy tak niezwykłym gatunkiem. Potrafimy tworzyć piękno. Jesteśmy zdolni do niesamowitego postępu. Musimy być w stanie rozwiązywać konflikty bez rozlewu krwi".
Madonna, której antywojenny klip utożsamiający Putina z Hitlerem zanotował blisko 14 mln wejść, zamieściła kolejny – pokazujący bombardowanie dzielnic mieszkalnych Kijowa. Napisała: „Putin kontynuuje bezsensowne i przerażające ataki na Ukrainę! Niewinni ludzie są zabijani i ranni! Niewinni ludzie walczą o życie i uczą się strzelać, by się chronić. Uchodźcy tłoczą się na granicach i są powstrzymywani przed ucieczką. Wielu odważnych ludzi zostaje, aby walczyć. Niech Bóg Wam błogosławi. Modlimy się za was. Zróbmy, co w naszej mocy, aby pomóc".
Nadya Tolokonnikova z prześladowanego przez Putina kolektywu Pussy Riot zorganizowała zbiórkę funduszy w formie kryptowaluty
Jako pierwszy duży zespół swoje występy w Rosji odwołał Green Day. „W świetle bieżących wydarzeń uważamy, że konieczne jest anulowanie naszego nadchodzącego koncertu w Moskwie na stadionie Spartaka. Zdajemy sobie sprawę, że stadionowe koncerty rockowe nie są teraz najważniejsze, są sprawy o wiele poważniejsze" – dodał Green Day.
Do działań antywojennych włączył się też popularny program telewizyjny „Saturday Night Live". Wystąpił ukraiński chór Dumka z Nowego Jorku, który zaśpiewał „Modlitwę za Ukrainę", potem zaś kamera skierowała się na stół ze świecami otaczający nazwę stolicy Ukrainy – Kijów. Rzadko kiedy „SNL" decyduje się na tak poważną nutę. W pierwszym odcinku po ataku na World Trade Center Paul Simon zaśpiewał „The Boxer" wraz z ówczesnym burmistrzem Nowego Jorku Rudym Giulianim i ratownikami. Gdy Donald Trump wygrał wybory w 2016 roku, Kate McKinnon, przebrana za Hillary Clinton, zaśpiewała przejmującą interpretację „Hallelujah" Leonarda Cohena. „Jeśli wpłacisz pieniądze, podarujemy drugie tyle aż do miliona dolarów, podwajając w ten sposób kwotę wsparcia" – napisał na Twitterze aktor Ryan Reynolds z żoną Blake Lively, również aktorką, otwierając zbiórkę dla Ukrainy.
Bojkot putinowców
W proukraińską demonstrację przemieniła się gala rozdania nagród Związku Aktorów Ekranowych. Przewodnicząca związku Fran Drescher powiedziała, że „modli się za Ukrainę". Również otwierając uroczystość, Leslie Odom Jr. stwierdził: „Podczas dzisiejszej nocy wszyscy mamy w swoich sercach naród ukraiński i przesyłamy mu nasze myśli, modlitwy i nadzieję, że pokój się zbliża".