Aktualizacja: 20.11.2024 12:24 Publikacja: 01.03.2022 14:51
Foto: Adobe Stock
Wśród zewnętrznych dostawców dominowali Chińczycy i Niemcy. Ci pierwsi już od lat dostarczają polskim firmom meblowym okucia i potrzebne do produkcji akcesoria i komponenty. Tym razem jednak wyraźnie zaznaczyli swoją obecność jako dostawca gotowych wyrobów, przede wszystkim mebli tapicerowanych i biurowych. Ten pierwszy segment domowych sprzętów to od lat polska specjalność w ofercie eksportowej. W przypadku Niemiec zaskoczenia nie ma - w zeszłym roku sprowadzaliśmy zza Odry głównie elementy meblowe potrzebne do produkcji.
Zbliżający się Black Friday będzie poważnym testem nastawienia konsumentów do wydawania w sezonie świątecznym. Jak dotąd konsumenci deklarują wyższe wydatki niż ubiegłoroczne, a firmy logistyczne spodziewają się ok. 10-proc. wzrostu liczby paczek.
Popularna w Polsce sieć sklepów sprzedająca elementy wyposażenia wnętrz ma problemy. Sąd w Warszawie otworzył postępowanie sanacyjne firmy DUKA – dowiedział się serwis dlahandlu.pl.
W tym roku wartość rynku towarów z najwyższej półki cenowej co prawda nie spadnie, ale za to wyzwaniem dla firm będzie spadek liczby osób kupujących takie produkty.
W październiku ceny w sklepach wzrosły średnio o 5,4 proc. To kolejny od wiosny miesiąc, w którym tempo wzrostu cen rok do roku rośnie. Trend zdaniem ekspertów się utrzyma.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dla Europy umowa z krajami Mercosuru to szansa na odebranie Chinom rynku zbytu. Negocjacje trwały 25 lat. Polacy boją się o swój eksport. „Ryzyko wyparcia z rynku polskich towarów jest ekstremalnie niskie” – mówią źródła w KE.
Fotele relaksacyjne z funkcją masażu nierzadko zaliczane są do kategorii mebli użytkowych – przydatnych i praktycznych, ale niezbyt eleganckich. Czy rzeczywiście można je tak określić? Nic bardziej mylnego! Współczesne mechanizmy masujące, nawet te zaawansowane, nie muszą psuć ich estetyki. Nowoczesne fotele relaksacyjne cechują się i wysokiej jakości materiałami, funkcjonalnością i efektownym wyglądem. Zobacz, jak wybrać model, który znajdzie stałe miejsce w Twoim salonie!
Znaleziono ciało Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela Nowego Stylu, należącego do największych producentów krzeseł w Europie.
Innowacją nie muszą być tylko nowoczesne technologie. A dowodzi tego start-up The True Green, który z materiału opracowanego na bazie łodyg konopi włóknistych tworzy meble. Rodzima spółka pojechała z nimi do Mediolanu.
Zalewają nas tanie, nietrwałe meble. Do zjawiska tego przylgnęła nazwa „fast furniture” – na wzór fast fashion, czyli „szybkiej mody”. Efekt? Meble, które dawniej musiały wytrzymać wiele lat, po paru sezonach nadają się na śmietnik – bo stały się „niemodne” lub po prostu są niskiej jakości.
Miniony rok był dla meblowej branży najsłabszy od dwóch dekad. Mimo to, z przychodami 94 mld zł, udało się nam utrzymać pozycję lidera produkcji w Europie.
Nie chodzi o promocje, ale cięcie regularnych cen tysięcy produktów. Do końca sierpnia akcja ma objąć połowę asortymentu sklepów sieci.
Piski Paged, sklejkowy potentat w Europie, już od bramy pachnie warzonym w gorącej kąpieli drewnem. Tak kłody buka, sosny, brzozy i olchy dojrzewają do obróbki skrawaniem. Potem ze sklejonego cieniutkiego forniru, zwanego tu łuszczką, powstaje mocny, naturalny materiał.
Spadek sprzedaży, także na rynkach eksportowych, drożejące drewno z Lasów Państwowych, do tego hojne podwyżki minimalnej pensji – to wszystko mocno bije w polskie meblarstwo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas