Aktualizacja: 27.02.2025 04:13 Publikacja: 24.10.2024 18:56
McDonald’s musi sie mierzyć z pierwszym pozwem
Foto: Bloomberg
Pozew został złożony dzień po tym, jak amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydały ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa żywności, że dziesiątki osób zgłosiło zjedzenie kanapki Quarter Pounder (w Europie to McRoyal) w McDonald’s przed zachorowaniem.
Pozywający - Eric Stelly kupił jedzenie w lokalu McDonald’s w Greeley w stanie Kolorado trzy tygodnie temu i zaczął odczuwać kilka objawów żołądkowo-jelitowych, w tym nudności, skurcze i krwawe stolce, co – jak podkreśla jego prawnik - uważa się za „najczęstszy objaw” zatrucia E. coli. Po kilku dniach ciągłego bólu udał się na pogotowie do lokalnego szpitala i uzyskał pozytywny wynik testu na obecność bakterii. Stelly wciąż dochodzi do siebie po chorobie – informuje CNN.
Jedna z największych sieci fast-food na świecie przenosi centralę do Teksasu, choć jeszcze nie tak dawno jej pełna nazwa brzmiała Kentucky Fried Chicken. Władze stanu Kentucky są tym ruchem oburzone.
W 2024 r. ruch w tego typu lokalach gastronomicznych spadł o 3,6 proc., choć inne formaty typu fastfood zyskały klientów. Może to być efekt zarówno silniejszej konkurencji sklepów, np. Żabki, jak i rosnącej popularności innego typu dań.
Zmieniający się klimat i ekstremalne zjawiska pogodowe, z jakimi mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, spowodowały wzrost cen niektórych produktów. We Włoszech, które słynęły z pysznej i taniej kawy, szykują się podwyżki m.in. popularnego espresso.
Pracownicy Starbucks rozszerzyli strajk na cztery kolejne miasta w USA, w tym Nowy Jork, poinformował związek zawodowy reprezentujący ponad 10 000 baristów.
Rynek dostaw w Polsce rozwija się i wart jest już ponad 10 mld zł. Z danych Pyszne.pl wynika, że najczęściej zamawiane dania w 2024 roku to kebab, pizza i cheeseburger.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką? W przypadku samochodów marki Mercedes niezmienne jest jednak to, że wszystkie łączą wysoką efektywnością oraz lokalnie bezemisyjną jazdą z osiągami, komfortem i bezpieczeństwem.
McDonald’s to biznes oparty na ludziach – w tym na franczyzobiorcach, którzy w Polsce prowadzą ponad 90 proc. restauracji sieci. Lokalni przedsiębiorcy wspólnie dążą do sukcesu przez budowanie powtarzalnych – takich samych w każdej restauracji – doświadczeń gości i dbając o rozwój pracowników. Wśród nich jest Agata Przybyła, która niedawno weszła w rolę franczyzobiorczyni i dzieli się kulisami swojej ścieżki zawodowej.
Koloseum, Fontanna di Trevi i Panteon – to trzy najchętniej odwiedzane i wspominane w internecie zabytki Włoch. Rzym w zeszłym roku odwiedziła rekordowa liczba 51 milionów turystów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W piątek do USA może przylecieć prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Watykan poinformował o dalszej, lekkiej poprawie stanu papieża Franciszka, który od 14 lutego przebywa w rzymskiej Poliklinice Gemelli. Lekarze zastrzegają, że choć stan papieża poprawił się, nadal nie stawiają prognoz.
Rosja wyklucza „wszelkie opcje” dotyczące europejskich sił pokojowych na Ukrainie - powiedział Siergiej Ławrow, szef resortu spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Jego zdaniem pomysł ten „ma na celu zaostrzenie konfliktu" i utrudnienie jego deeskalacji.
Po produkty wysoko przetworzone sięgamy często z braku czasu, a także po to, aby szybko i stosunkowo niskim kosztem poprawić sobie nastrój. Tymczasem z najnowszego badania wynika, że odstawienie tego rodzaju jedzenia zbawiennie wpływa na kondycję naszej psychiki.
Władze ukraińskie nie mogły odmówić amerykańskiemu prezydentowi. W Kijowie liczą, że przynajmniej warta miliardy dolarów umowa zmotywuje USA do powstrzymania dalszej ekspansji Rosji.
Europejscy przywódcy chcą w ciągu nadchodzących kilkunastu dni uzgodnić plan odparcia ataku Rosji nawet bez amerykańskiej odsieczy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas