Revolut wyceniany jak największe polskie banki

Fintech specjalizujący się w transakcjach wielowalutowych pozyskał 500 mln USD z emisji akcji serii D, co daje wycenę całej spółki na około 5,5 mld USD, czyli blisko 22 mld zł.

Aktualizacja: 25.02.2020 11:54 Publikacja: 25.02.2020 11:51

Revolut wyceniany jak największe polskie banki

Foto: Shutterstock

Instytucja finansowa, z której korzysta 10 milionów klientów na świecie, ogłosiła dziś pozyskanie 500 milionów USD finansowania serii D, co oznacza, że spółka pozyskała do tej pory na swój rozwój w sumie 836 mln USD. Liderem nowej rundy finansowania był amerykański fundusz inwestycyjny TCV, brało w niej również udział wielu dotychczasowych inwestorów.

Firma rozwija się w szybkim tempie i potrzebuje kapitału. W 2019 r. zwiększyła liczbę klientów o 169 proc., dzienną liczbę użytkowników korzystających z aplikacji o 380 proc. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą poprawę doświadczeń klienta (customer experience) oraz na wzmocnienie oferty usług i produktów dla klientów indywidualnych i dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna. W szczególności na produkty, które zachęcą klientów do korzystania z aplikacji na co dzień. Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych, wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię, poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Finanse
Złoto po 3000 dolarów za uncję w 2025 roku?
Finanse
Pieniądze z rezerwy emerytalnej nie wystarczą nawet na trzy miesiące
Finanse
Najlepszy produkt długoterminowego oszczędzania
Finanse
Zakaz kopania kryptowalut w Rosji. Brakuje prądu do produkcji broni
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Materiał Partnera
Zadbajmy lokalnie o bankowość dla firm