Aktualizacja: 04.05.2025 13:26 Publikacja: 24.02.2024 17:26
Foto: AFP
Europejski urząd do walki z praniem pieniędzy (Anti-Money Laundering Authority, AMLA) będzie mieć siedzibę we Frankfurcie — podała Belgia, pełniącą w tym półroczu obowiązki przewodniczącej unijnym gremiom.
Urząd odegra kluczową rolę w walce z nielegalną działalnościom finansową, praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, zacznie działać w połowie 2025 r., będzie mieć ponad 400 pracowników. „AMLA zmieni warunki gry w ściganiu brudnych pieniędzy w Unii. Będzie nadzorować najbardziej ryzykowne podmioty finansowe, sektor pozafinansowy i odgrywać istotną rolę w zatrzymywaniu tych, którzy obchodzą wymierzone w nich sankcje finansowe” — stwierdzili europosłowie-sprawozdawcy Eva Maria Poptcheva i Emil Radev.
Koniec pewnej epoki. W sobotę na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway dotychczasowy prezes i głó...
Kontrolowany przez Warrena Buffetta wehikuł finansowy Berkshire Hathaway Inc. opublikował w sobotę wyniki za pie...
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas