Aktualizacja: 21.11.2024 13:15 Publikacja: 26.06.2024 12:00
JAk wynika z najnowszego raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego. Branża opieka zdrowotna i pomoc społeczna”, Polska znajduje się wśród krajów Unii Europejskiej o najniższych wskaźnikach liczby lekarzy i pielęgniarek przypadających na tysiąc mieszkańców.
Postępująca cyfryzacja wymusza zmiany w placówkach medycznych i ośrodkach zdrowia. Rośnie zagrożenie bezpieczeństwa cyfrowego, wzrasta konkurencyjność wśród firm medycznych. W życiu codziennym pacjentów pojawiła się telemedycyna i zdalna opieka zdrowotna. Widoczny jest trend dalszej cyfryzacji i automatyzacji w medycynie. Z badania agencji Accenture wynika, że ponad 80 proc. dyrektorów w tej branży jest zdania, że sztuczna inteligencja przyczyni się do rewolucji opieki zdrowotnej.
Współczesny przemysł staje przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z optymalizacją kosztów energii czy dążeniem do zrównoważonego rozwoju, czego bodźcem może być nowy obowiązek nałożony na przedsiębiorców – raportowania ESG. Instalacje fotowoltaiczne są już bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym na ograniczenie wydatków na energię elektryczną i redukcję emisji CO2, ale sama produkcja czystej energii z własnego źródła często nie jest wystarczająca. W niektórych przypadkach maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego może być możliwe jedynie przy użyciu dodatkowej instalacji – magazynu energii.
Coraz mocniej odczuwalne zmiany środowiska, rosnące ceny pracy i energii oraz presja świadomości ekologicznej wśród konsumentów to faktory, które odczuwają już praktycznie wszyscy przedsiębiorcy.
34. Bieg Niepodległości: sportowe święto i lekcja patriotyzmu.
Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W ostatnich latach polski rynek self storage przeżywa dynamiczny rozwój. To rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu było kojarzone głównie z rynkami zachodnimi, dziś zdobywa coraz większą popularność także w Polsce.
Sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem wotum nieufności wobec minister zdrowia Izabeli Leszczyny. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja z udziałem posłów opozycji.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Producenci leków nie zgadzają się z nadmiernym obciążeniem ich kosztami za usunięcie mikrozanieczyszczeń ze ścieków komunalnych. A skutki w postaci wyższych cen leków odczują pacjenci.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Zwiększenie aktywności fizycznej do poziomu najbardziej aktywnych starszych Amerykanów może wydłużyć oczekiwaną długość życia o 5, a nawet o 11 lat. Najnowsze badanie wykazało, że wystarczy spacerować przez określony czas w ciągu dnia.
Zwolnienie lekarskie nie uchroni nieuczciwego świadka od komisji śledczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas