Aktualizacja: 22.11.2024 01:16 Publikacja: 22.04.2022 00:00
materiały prasowe
Jak żyć zgodnie z nurtem zero waste?
Joanna Kądziołka: Ruch zero waste stał się popularny w naszym kraju pięć lat temu, gdy zaczęliśmy szerzej mówić o Bei Johnson – prekursorce zero waste. To wtedy usłyszeliśmy, że roczne odpady domowe całej rodziny można zamknąć w jednym słoiku, kupując używane rzeczy, naprawiając je, czy robiąc zakupy na wagę. By żyć zgodnie z zero waste, warto zacząć od sprawdzenia, na ile nasze codzienne działania wpisują się w zasadę 5R (Refuse – odmawiaj, Reduce – ograniczaj, Reuse – używaj ponownie, naprawiaj, Recycle – segreguj, aby opakowania nadawały się do recyklingu, i Rot – kompostuj). To taki przyjazny środowisku styl życia, który powinniśmy stosować na co dzień. Dzięki niemu utrwalimy nawyki pozwalające na ograniczenie powstawania odpadów. Jak wygląda to w praktyce? Zaczynamy ograniczać ilość wyrzucanego jedzenia, bo kupujemy tylko to, co w danym momencie jest nam potrzebne. Podobnie jest z ubraniami – inwestując w te wykonane z dobrych tkanin, mamy dobrze wyposażoną szafę na całe lata. Kupując produkty chemii domowej czy kosmetyki do własnych opakowań lub w opakowaniach zwrotnych, nasze kosze są mniej wypełnione, dzięki czemu możemy zapłacić mniej za odbiór odpadów. Bardzo często zero waste to korzyści finansowe – oszczędzamy, robiąc własne kosmetyki czy chemię domową, ale też te niematerialne, jak czas, który np. poświęcaliśmy na spacerowanie po galeriach handlowych.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Poznaj zalety franczyzy i zostań naszym partnerem
Sieć franczyzowa VeloBanku dynamicznie rośnie. Obecnie dysponuje 100. punktami partnerskimi, a do końca 2025 roku uruchomionych zostanie kolejnych 60. To dziś szybko rozwijająca się sieć bankowa, dająca szereg korzyści dla partnerów. Lokalizacja w centrach dużych miast, wsparcie marketingowe, dostęp do szkoleń oraz technologiczne nowości w samych placówkach – to tylko niektóre benefity przyciągające nowych franczyzobiorców.
rozmowa | Wiele lat doświadczeń, globalne standardy, sprawdzone działające procedury – dla wielu potencjalnych kandydatów franczyza McDonald’s wydaje się być gotowym i prostym przepisem na sukces. Jak twierdzi Marek Mikusek, Franchising Director marki, „rozwój biznesu wymaga ciągłego, konsekwentnego zaangażowania ze strony franczyzobiorców, a sukces tkwi w odpowiedzialnym wyborze kandydatów i długofalowych partnerskich relacjach”. Jak zatem zacząć swój biznes pod złotymi łukami?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Współczesny przemysł staje przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z optymalizacją kosztów energii czy dążeniem do zrównoważonego rozwoju, czego bodźcem może być nowy obowiązek nałożony na przedsiębiorców – raportowania ESG. Instalacje fotowoltaiczne są już bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym na ograniczenie wydatków na energię elektryczną i redukcję emisji CO2, ale sama produkcja czystej energii z własnego źródła często nie jest wystarczająca. W niektórych przypadkach maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego może być możliwe jedynie przy użyciu dodatkowej instalacji – magazynu energii.
Najnowsze dane GUS wskazują na kolejne pogorszenie bieżących nastrojów u polskich konsumentów. Swoją obecną sytuację finansową oceniamy najlepiej w historii badania, ale w przyszłość patrzymy z niepokojem.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
Jest czwartek, 21 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Polska ma problem z wiarygodnością ekonomiczną, zwłaszcza dotyczącą finansów publicznych, stabilności pieniądza, praworządności i respektowania zobowiązań międzynarodowych.
Marną sytuację przewoźników drogowych potwierdzają statystyki sprzedaży opon, na które zapotrzebowanie cały czas maleje. Na szczęście spadki wyhamowują.
Połowa inwestorów zagranicznych ankietowanych przez firmę doradczą EY poinformowała o zmniejszeniu swych projektów po rozwiązaniu parlamentu przez prezydenta w czerwcu. W ankiecie zbierano w dniach 3-21 października opinie 200 decydentów.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Jest środa, 20 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas