Aktualizacja: 30.04.2020 13:28 Publikacja: 30.04.2020 13:28
Foto: Adobe Stock
Agnieszka Kułton, która była odpowiedzialna za obszar zarządzania wierzytelnościami, ze stanowiskiem członka zarządu oficjalnie rozstanie się 28 maja. Jak poinformowała spółka rezygnacja ta wynika ze względów zdrowotnych. Szef Kruka, Piotr Krupa, na jej miejsce rekomenduje Piotra Kowalewskiego, który od wielu lat jest związany z firmą, a obecnie rolę dyrektora odpowiedzialnego za obszar zarządzania niezabezpieczonymi wierzytelnościami detalicznymi.
- Nigdy nie ma dobrych momentów na tego typu zmiany. Te, które dzisiaj mamy do przekazania są przemyślane, uzasadnione i jesteśmy na nie dobrze przygotowani. Pierwszą informacją jest podjęcie decyzji przez Agnieszkę o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu ds. Zarządzania Wierzytelnościami. Po 18 latach w Kruku i po 14 latach w zarządzie, podjęła ona trudną decyzję o swojej rezygnacji z przyczyn zdrowotnych. To, czego ze swoim zespołem dokonała Agnieszka, dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, to wysoka jakość i efektywność naszych procesów operacyjnych. Szanuję decyzję Agnieszki, rozumiem ją i jednocześnie jestem spokojny o kontynuowanie jej wizji i pracy przez Piotra Kowalewskiego, którego zarekomendowałem radzie nadzorczej w celu powołania do zarządu Kruka. Piotr to lider z wieloletnim doświadczeniem w procesach operacjach w Polsce, jak i w zarządzaniu międzynarodowym – komentuje Piotr Krupa.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Zmieniliśmy zasady konkursów o środki dla organizacji pozarządowych, tak żeby nikt nie miał wątpliwości, że są one wydawane sprawiedliwie i transparentnie – mówi Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Żaden podmiot nie działa w próżni, a otoczenie makroekonomiczne ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie jednostek publicznych. W związku z tym, dyskutując o kondycji finansowej szpitali w Polsce, powinniśmy brać pod uwagę takie elementy jak: inflacja, otoczenie regulacyjne i sytuacja społeczna w kraju.
Zwyczajowo każdej edycji rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” towarzyszy debata merytoryczna.
To, co wyróżnia banki w Polsce, to przede wszystkim innowacyjność i zdolność do szybkiej odpowiedzi na potrzeby klientów – dynamiczne dostosowanie struktury i zakresu usług – niezależnie od tego, czy mówimy o kliencie korporacyjnym, czy indywidualnym.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Strefa Edukacji w Muzeum Gazowni Warszawskiej to unikalna przestrzeń, w której historia przemysłu łączy się z pasją do nauki, eksperymentowania oraz twórczego działania. Oferta edukacyjna muzeum obejmuje szeroką gamę warsztatów, skierowanych do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz rodzin z dziećmi. Tematyka zajęć łączy fascynujące eksperymenty z dziedziny chemii i fizyki z kreatywnymi działaniami artystycznymi oraz warsztatami ekologicznymi, umożliwiając uczestnikom rozwój w duchu zabawy i nauki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas