Aktualizacja: 21.11.2024 21:59 Publikacja: 13.09.2024 18:38
Foto: AdobeStock
Polska Amunicja to spółka, w której do niedawna 51 proc. udziałów miała Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, a 49 proc. prywatni inwestorzy – dwaj najważniejsi to Grupa WB oraz Ponar Wadowice. PA jest zaangażowana w negocjacje z Agencją Uzbrojenia dotyczące zakupu przez Wojsko Polskie amunicji 155 mm.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Nieprawidłowości na łączną kwotę kilkuset milionów złotych, w tym wydatki na niepotrzebne ekspertyzy, i pomijanie prawa zamówień publicznych – wykryli audytorzy w działaniach poprzednich władz Agencji Rozwoju Przemysłu. Są zawiadomienia do prokuratury.
Agencja Rozwoju Przemysłu jako jedna z pierwszych spółek zdradza skalę – jak mówi – zaniedbań po poprzednikach. Znacząca ich część dotyczy sektora energetycznego, zwłaszcza projektów morskiej energetyki wiatrowej. Sprawy dotyczą niegospodarności.
Naszym przedsiębiorstwom musimy zabezpieczyć trzy sfery: rynek zbytu, odporność na zdarzenia makroekonomiczne oraz łatwy dostęp do kapitału – mówi Michał Dąbrowski, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.
Rusza nowa oferta pożyczek. ARP mówi w tym kontekście o nowym rozdziale finansowania potrzeb inwestycyjnych, obrotowych i transformacji energetycznej polskich MŚP.
Agencja Rozwoju Przemysłu będzie współpracować z Krajową Izbą Gospodarczą i Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach nad poprawą dostępności finansowania dla firm z sektora MŚP.
Możliwe, że polskie miasta zaczną kupować w dużych ilościach wodorowe autobusy, które konkurują z modelami o napędzie elektrycznym.
Realnym scenariuszem jest wydanie przez tę komisję decyzji, na podstawie której Donald Tusk lub Waldemar Pawlak nie będą mogli pełnić funkcji publicznych przez 10 lat - mówił Paweł Poncyljusz, poseł i wiceprzewodniczący KO, w rozmowie z Radiem Plus.
Do sądu wpłynął wniosek o upadłość spółki Energomontaż-Północ Gdynia - dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o zatrudniający kilkaset osób zakład zajmujący się produkcją wielkogabarytowych konstrukcji stalowych między innymi dla branży offshore.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas