Aktualizacja: 21.11.2024 13:23 Publikacja: 24.05.2024 04:30
Foto: Bloomberg
Pełnił pan ważną funkcję w brytyjskiej służbie cywilnej. Na czym dokładnie polegała pana praca?
Pracowałem w służbie cywilnej Wielkiej Brytanii, w ministerstwach spraw wewnętrznych oraz spraw zagranicznych. Zajmowałem się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem granic, wizami, zarządzaniem migracją ludności i weryfikacją tożsamości. Kierowałem m.in. programem wiz biometrycznych i dowodów tożsamości dla obcokrajowców, a także projektami związanymi z transformacją cyfrową sektora publicznego w zakresie integracji technologii biometrycznych i rynkowo dostępnych aplikacji. Od 2010 roku świadczę usługi doradcze dla rządów, instytucji międzynarodowych oraz sektora prywatnego w tym obszarze.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Jest czwartek, 21 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Zapowiedziane przez premiera Donalda Tuska nowe rozwiązania w polskiej polityce imigracyjnej dają nadzieję na uporządkowanie niezwykle ważnego obszaru działalności państwa, w którym dotychczas panowały chaos i samowolka.
Podróżujący do Etiopii zapłacą za elektroniczną wizę turystyczną 62 dolary zamiast dotychczasowych 82 dolarów.
Polska znalazła się w grupie 35 krajów, których obywatele będą mogli wjechać do Sri Lanki bez wizy. Nowe zasady, które mają pobudzić turystykę, wejdą w życie 1 października.
Ministrowie turystyki i spraw zagranicznych Bułgarii rozważają uproszczenie wydawania wiz. Rozmowy dotyczyły również poprawy pracy służb konsularnych w państwach trzecich. Miałoby to wesprzeć turystykę bułgarską.
Tunezja nie wymaga paszportów od turystów z Polski - informuje Tunezyjski Urząd do Spraw Turystyki. Nowe zasady mają obowiązywać co najmniej do końca tego roku.
Grecja wprowadziła system ekspresowego wydawania wiz obywatelom Turcji. To pobudziło ruch turystów na wyspy i spowodowało spadek w tureckiej turystyce krajowej. Hotelarze w Bodrum zmuszeni do obniżenia cen.
Polski paszport zajmuje 6. miejsce wśród najpotężniejszych paszportów na świecie. Awansował tam w rankingu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) i Henley & Partners z zeszłorocznego miejsca dziewiątego.
Podróżni mogą przebywać w Tajlandii turystycznie lub służbowo nawet 60 dni bez konieczności załatwiania wizy. Nowe regulacje dotyczą turystów z 93 krajów i terytoriów, w tym z Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas