Aktualizacja: 08.11.2024 01:38 Publikacja: 26.03.2024 18:50
Adam Neumann chce odzyskać WeWork
Foto: Bloomberg
Adam Neumann i WeWork chcieli zrewolucjonizować rynek wynajmu powierzchni biurowych dla firm. Jednak rosnący trend pracy z domu, który stał się jeszcze bardziej wyraźny podczas pandemii Covid-19, spowodował załamanie się tego modelu biznesowego. Firma nigdy nie była na minusie, ale pod naciskiem inwestorów Neumann musiał w 2019 roku zrezygnować ze stanowiska.
Według informacji „Wall Street Journal” Adam Neumann może być teraz o krok od powrotu do WeWork. Podobno były dyrektor zarządzający złożył ofertę: ponad 500 milionów dolarów – twierdzi gazeta cytując osoby zaznajomione z wydarzeniami. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób chce to sfinansować.
O pół miliona zgłoszeń wydłużyły się kolejki do specjalistów w ciągu roku. Szybciej rosną te, w których pacjent ma skierowanie z adnotacją „pilne” niż w pozostałych.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
12 stanowisk w wymaganej formie i czasie, jedno po terminie, dwa bez formy pisemnej. Wysyp pomysłów na ceny wywoławcze. Czytamy pisma do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przeddzień aukcji częstotliwości 700/800 MHz.
Przekroczenie progu 2 proc. PKB w wydatkach na obronność będzie dla Europy konieczne. Tylko w ten sposób będzie ona w stanie się obronić nie korzystając z parasola ochronnego USA - wynika z analizy niemieckiego instytutu badawczego Ifo.
Firma z Hongkongu zaprzestała montażu sprzętu w swoich zakładach w Rosji. Powstawały tu telewizory m.in. Sony, Sharp i Philips. Powodem są trudności z płatnościami za komponenty kupione w Chinach, a także groźba strat wizerunkowych dla w obliczu wojny rozpętanej przez Putina.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Jest czwartek, 7 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Trzy lata temu Warszawa, a teraz stolica Małopolski doczekała się tzw. cennika dla deweloperów. Nowe zasady współpracy samorządów z deweloperami mają spowodować, że ci ostatni będą się dokładać do budowy układu drogowego.
Kameralne osiedle na toruńskiej Winnicy buduje Budlex.
Przy ul. Stefana Banacha w Krakowie fiński deweloper rozpoczyna budowę wieloetapowego osiedla.
Oto kolejna biznesowa ofiara wojny Putina. Największy deweloper Rosji stoi na skraju bankructwa. Pogrąża go gwałtowna podwyżka stóp procentowych przez Bank Rosji i obcięcie przez Kreml preferencyjnych programów hipotecznych. Akcje tylko dziś potaniały o 9 proc.
Najnowsza uchwała Sądu Najwyższego ułatwi dochodzenie odszkodowania sąsiadom np. lotnisk lub oczyszczalni ścieków.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
W październiku ceny mieszkań z drugiej ręki poszły w górę m.in. w Warszawie i we Wrocławiu. Spadły w Łodzi – podaje portal GetHome.pl.
Sprzedaż ponad 230 mieszkań na osiedlu w Swarzędzu koło Poznania rozpoczyna Atal. Ceny lokali zaczynają się od 8,6 tys. zł za metr.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas