Aktualizacja: 25.02.2025 15:28 Publikacja: 23.02.2023 09:44
Sytuacja na stacji Soyuz MS-22 robi się krytyczna
Foto: PAP/Nwscom
- Temperatura na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-22 osiągnęła 70 stopni Celsjusza po wycieku czynnika chłodniczego z systemu kontroli termicznej - powiedział w czwartek Władimir Sołowjow, szef lotu segmentu rosyjskiego Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), główny projektant kompleksów i systemów załogowych Rosji. Wideo z jego wypowiedzią opublikował Roskosmos.
„Wzrost temperatury, kiedy go obliczyliśmy, okazał się katastrofalny, tam bardzo szybko zbliżyliśmy się do temperatur 60-70 stopni” – powiedział Sołowjow.
W ślad za Unią Europejską, Australią i Wielką Brytanią, także władze Kanady rozszerzyły listy sankcyjne wobec Rosji. Nowe restrykcje dotknęły ponad 70 osób i firm, a także ponad sto tankowców floty cieni. Na czarnej liście są krewni Władimira Putina.
W najbliższych latach planujemy zainwestować w rozwój około 120 mln zł. Przeznaczamy także setki tysięcy złotych na współpracę z lokalnymi społecznościami i działania edukacyjne. Jednak realizacja tych planów stoi pod znakiem zapytania w związku z brakiem ostatecznych decyzji KOWR dotyczących utworzenia Ośrodków Produkcji Rolniczej na części przejmowanych do Zasobu Skarbu Państwa ziem w wyniku zakończonych umów dzierżawy gruntów. – mówi Tomasz Zdziebkowski, Prezes Zarządu Top Farms.
UE zwiększa pomoc finansową dla Ukrainy, ale w zamian stawia warunki. Tymczasem chińskie auta szturmem zdobywają polski rynek, a USA nakładają sankcje na Iran. Jak te wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę?
Średni audytorzy badają już ponad połowę spółek giełdowych. Natomiast udział wielkiej czwórki systematycznie spada. To skutek zmian regulacyjnych oraz problemów firmy Deloitte po aferze GetBacku. Widać też wzrost cen za badania. Będą dalej rosły.
Pracujący przez aplikacje boją się, że nowe unijne regulacje sprawią, iż przyjmowanie zleceń przestanie się im opłacać. Ostrzegają nawet, że zrezygnują z takiej pracy. Z kolei firmy korzystające z ich usług wieszczą znaczący wzrost cen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy, wywodząca się z formacji opozycyjnej podkreśla, że w czasie stanu wojennego nie można przeprowadzić na Ukrainie wyborów.
Minister transportu Malezji Anthony Loke poinformował, że prywatna firma Ocean Infinity wznowiła poszukiwania wraku samolotu Boeing 777 MH370, który zaginął podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu w marcu 2014 roku.
Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer oświadczył, że od 2027 roku wydatki jego kraju na obronność wzrosną o 13,4 mld funtów rocznie, co będzie oznaczać osiągnięcie wydatków na obronność na poziomie 2,5 proc. PKB.
W ślad za Unią Europejską, Australią i Wielką Brytanią, także władze Kanady rozszerzyły listy sankcyjne wobec Rosji. Nowe restrykcje dotknęły ponad 70 osób i firm, a także ponad sto tankowców floty cieni. Na czarnej liście są krewni Władimira Putina.
Watykan ucina spekulacje dotyczące możliwości rezygnacji papieża Franciszka. W wywiadzie dla włoskiej gazety „Corriere della Sera” sekretarz stanu Watykanu Pietro Parolin nazwał je „bezpodstawnymi” i dodał, że obecnie najważniejszą sprawą jest powrót papieża do zdrowia.
Sudety wzbogaciły się o kolejną atrakcję turystyczną – na Dzikowcu Wielkim otwarto wieżę widokową. Nowy obiekt wzbudza bardzo duże zainteresowanie turystów.
Choroba o nieznanym pochodzeniu doprowadziła do śmierci ponad 50 osób w Demokratycznej Republice Konga - informują pracownicy lokalnej ochrony zdrowia.
Parada planet to zjawisko, które już 28 lutego obserwować będzie można na nocnym niebie. Aż siedem planet Układu Słonecznego widocznych będzie w tym samym czasie. Czy do obserwacji potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas