Aktualizacja: 15.11.2024 12:29 Publikacja: 03.09.2022 12:58
Foto: materiały prasowe
Hino Motors, japoński producent ciężarówek i autobusów, nie uruchomi fabryki w Chimki, donosi japoński publiczny nadawca NHK. Jako główne przyczyny podaje się opóźnienia w pracach budowlanych i problemy podatkowe. Nieoficjalny powód jest jeden - rosyjskie zbrodnie na Ukrainie.
„Początkowo firma planowała rozszerzyć swoją działalność w Rosji, organizując lokalną produkcję w oczekiwaniu na znaczny wzrost popytu na ciężarówki w Rosji, jednak zdecydowano o rezygnacji, ponieważ nie można było oczekiwać korzyści z powodu opóźnień w budowie i powodów podatkowych”, wyjaśnia NHK. Nie wiadomo, o jakie „problemy podatkowe” chodzi.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Polski samochodowy rynek wtórny jest bardzo mocno uzależniony od prywatnego importu. Ocenia się, że blisko dwie trzecie aut osobowych zarejestrowanych w Polsce miało już właścicieli za granicą.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
W 2024 r. najpewniej dziewięciu z 32 członków sojuszu nie wyda zalecanych 2 proc. na obronność. Po dojściu do wygranej Donalda Trumpa presja na państwa, które jadą na gapę, wzrośnie.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Europejscy kierowcy pozytywnie oceniają wiele aspektów użytkowania opon całorocznych w łagodniejszych warunkach zimowych - wynika z badania Ipsos przeprowadzonego na zlecenie grupy Goodyear.
Mazda ogłosiła, że pracuje nad nowym silnikiem spalinowym. Skyactiv-Z ma zadebiutować w Europie w 2027 roku i spełniać normę Euro 7.
Czesi poszerzają swoją gamę modeli w Indiach. Nowy kompaktowy SUV pojawi się na rynku w 2025 roku. Skodę Kylaq będzie na indyjskim rynku kosztować 789 000 rupii.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Lexus, marka od lat kojarzona z prestiżem i innowacyjnością, ponownie zaskakuje swoich klientów atrakcyjną ofertą. Wybrane modele z rocznika 2024 dostępne są teraz w wyjątkowych cenach i ratach. Przyjrzyjmy się zatem kluczowym atrybutom tych pojazdów i sprawdźmy, co unikalnego mają do zaoferowania.
Co nas napędza? To postęp, dążenie do doskonałości, chęć bycia lepszym. Nie inaczej jest w biznesie. Firmy prześcigają się, by być krok przed konkurencją. A widocznym efektem innowacyjności i dynamizmu jest samochód służbowy. Przecież to wizytówka firmy, którą można się wyróżnić.
Złe wieści z branży motoryzacyjnej. Tym razem chodzi o zwolnienia w Nissanie i Audi, ale również coraz więcej poddostawców branży motoryzacyjnej zmuszona jest do redukcji załogi.
Nowa Vitara będzie miała napęd elektryczny i oparta jest na koncepcyjnym modelu Suzuki EVX. Auto będzie produkowana w Indiach, zostało opracowane wspólnie z Toyotą i trafi do Europy latem 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas