Aktualizacja: 24.11.2024 23:11 Publikacja: 22.08.2022 03:00
Foto: Adobe Stock
Orange Polska obsługuje obecnie 227 tys. aktywnych eSIMów. T-Mobile liczby nie zdradza. Plus ma to rozwiązanie od niecałego roku. Od poniedziałku do tego grona dołącza P4, operator sieci Play.
Na razie – podobnie jak w Plusie – eSIM w wydaniu Playa będzie miał ograniczone możliwości (nie można będzie karty „wgrać” do zegarka czy routera). Z czasem ma się to zmienić. Podobnie jak – według prognoz – popularność następcy kawałka plastiku z mikroprocesorem. – eSim operatorom ułatwia kwestie logistyczne oraz wsparcie klienta – tłumaczy Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland. – Operatorzy mogą też instalować eSIM w wielu urządzeniach np. z kategorii internetu rzeczy. Z racji mniejszych rozmiarów (2 milimetry) ułatwia to instalację karty SIM w zegarku, czujniku i innym małym urządzeniu. Operator poprawia też proces zakupowy, gdyż wirtualna karta jest w telefonie i nie trzeba już otwierać telefonu czy wkładać SIM-u do osobnej „tacki” – co mogło sprawiać problem starszym klientom – dodaje. Czy za sprawą eSIM-u operatorzy zarobią więcej – pewien nie jest. Teoretycznie, mniej powinni wydawać na zakup plastikowych kart SIM (jedna kosztuje kilka dolarów), produkcję zestawów startowych i dystrybucję w kioskach i sklepach.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Pierwsze nowe oferty telekomów na usługę przewodowego dostępu do internetu w połączeniu z umową krótszą niż na rok to znak, że wielkimi krokami zbliża się ważny okres handlowy m.in. dla telekomów. Co w tym roku będzie hitem okresu „back to school”?
Ustawa, która zastąpi prawo telekomunikacyjne, stanowi implementację dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Termin na jej wdrożenie minął w grudniu 2020 r., a od wyroku TSUE z 14 marca br. Polska płaci z tego powodu karę w wysokości 50 tys. euro dziennie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas