Aktualizacja: 24.02.2025 16:05 Publikacja: 08.06.2022 16:37
Amadea został przekazana władzom USA
Foto: PAP/EPA
Wcześniej amerykański sąd dla Dystryktu Kolumbii uznał, że Amadea został skonfiskowany, ponieważ jego faktycznym właścicielem jest objęty sankcjami amerykańskimi oligarcha Suleiman Kerimow (jest m.in. największym udziałowcem - ok. 95 proc. poprzez swoje liczne spółki największego producenta złota Polus Gold). Oficjalny właściciel jachtu, spółka offshore Millemarin Investments, zaprzeczył, jakoby to Kerimow był właścicielem jachtu. Jednak firma przegrała w sądzie Fidżi sprawę o zwrot pływającego pałacu.
Koncern Apple ogłosił, że w ciągu czterech lat wyda 500 mld dolarów na inwestycje w Stanach Zjednoczonych. Ma też tam zwiększyć zatrudnienie o 20 tys. ludzi.
Przed nami premiera „The Alters” od 11 bit studios i 10. rocznica premiery trzeciej części „Wiedźmina” CD Projektu. Rynek czeka też na wieści o „Wiedźminie 4”.
- Chcemy pokazać polskiemu społeczeństwu, ale też polskim przedsiębiorcom, których jest ponad trzy miliony w naszym kraju, że potrafimy zorganizować w sposób absolutnie profesjonalny coś, co do tej pory nie udało nikomu - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPostu, szef zespołu do spraw deregulacji, w TVN24. Według przedsiębiorcy „trudno by urzędnicy deregulowali sami siebie”.
Polska umacnia swoją pozycję w relacjach z USA, a ukraińskie firmy coraz śmielej działają na naszym rynku. Jednocześnie Orlen notuje wzrost wartości akcji, co budzi optymizm wśród inwestorów.
Trump doprowadził do wzmocnienia jedności wśród Europejczyków. Dzwonki ostrzegawcze od niego i Putina muszą nas obudzić. Rozwiązanie jest proste: powinniśmy wydawać więcej na obronność – mówi Anders Fogh Rasmussen, były sekretarz generalny NATO.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziś mijają dokładnie trzy lata od wybuchu wojny.
Koncern Apple ogłosił, że w ciągu czterech lat wyda 500 mld dolarów na inwestycje w Stanach Zjednoczonych. Ma też tam zwiększyć zatrudnienie o 20 tys. ludzi.
Édouard Manet, słynny francuski impresjonista, rozdzielił stworzony przez ciebie obraz na dwie części, niezadowolony z efektów swojej pracy. Po 150 latach, po raz pierwszy, te dwie połówki połączono i zaprezentowano na wystawie w National Museum w Londynie.
Viktor Orbán skomentował w serwisie X wynik wyborów parlamentarnych w Niemczech.
- Do Turcji, w której rządzi Erdogan, nie mogę wrócić - podkreśla w najnowszym odcinku „Globalnego Chrząszcza” Hüseyin Çelik, turecki dziennikarz, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, mieszkający w Polsce uchodźca polityczny. W rozmowie z Jerzym Haszczyńskim mówi o losie przeciwników politycznych Recepa Tayyipa Erdogana, w tym zwolenników ruchu Fethullaha Gülena, oraz o sytuacji w Turcji.
Do kolejnych inwestycji rowerowych szykują się Katowice. Jeszcze w lutym ruszy warta blisko 4 mln zł budowa nowej drogi dla rowerów w Szopienicach, łącząca ulicę Brynicy z Sosnowiecką.
Wicepremier Ukrainy Ołha Stefaniszyna wyraziła nadzieję na rychłe podpisanie umowy między USA a Ukrainą ws. dostępu Stanów Zjednoczonych do ukraińskich zasobów naturalnych.
O ile kwestionować znaczenia 11 minut spędzonych przez Andrzeja Dudę z Donaldem Trumpem na zapleczu konferencji politycznej amerykańskich konserwatystów nie można, o tyle całkowicie uprawnione jest zarzucanie Donaldowi Tuskowi, że dał się ograć rządowi Friedricha Merza, którego jeszcze nie ma. Tak przynajmniej wynika z sygnałów wysyłanych z kręgów PiS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas