Aktualizacja: 15.11.2024 13:48 Publikacja: 08.06.2022 16:37
Amadea został przekazana władzom USA
Foto: PAP/EPA
Wcześniej amerykański sąd dla Dystryktu Kolumbii uznał, że Amadea został skonfiskowany, ponieważ jego faktycznym właścicielem jest objęty sankcjami amerykańskimi oligarcha Suleiman Kerimow (jest m.in. największym udziałowcem - ok. 95 proc. poprzez swoje liczne spółki największego producenta złota Polus Gold). Oficjalny właściciel jachtu, spółka offshore Millemarin Investments, zaprzeczył, jakoby to Kerimow był właścicielem jachtu. Jednak firma przegrała w sądzie Fidżi sprawę o zwrot pływającego pałacu.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Polski samochodowy rynek wtórny jest bardzo mocno uzależniony od prywatnego importu. Ocenia się, że blisko dwie trzecie aut osobowych zarejestrowanych w Polsce miało już właścicieli za granicą.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
W 2024 r. najpewniej dziewięciu z 32 członków sojuszu nie wyda zalecanych 2 proc. na obronność. Po dojściu do wygranej Donalda Trumpa presja na państwa, które jadą na gapę, wzrośnie.
Uhonorowany prestiżową brytyjską nagrodą Stirling Prize budynek Centenary Building w angielskim mieście Salford ma zostać wyburzony. Obiekt zbudowano zaledwie 29 lat temu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sąd wojskowy w Rosji skazał - in absentia - twórcę Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na dożywocie.
Najbardziej bym chciał, by nasz film kiedyś pokazano w Rosji. Tak jak niegdyś w Niemczech po II wojnie światowej pokazywano filmy o tym, co zrobili naziści - mówi Ołeksandr Szczur, scenarzysta i producent filmu „Bucza”.
Uczestnicy protestu przed parlamentem Abchazji, separatystycznej republiki nieuznawanej przez społeczność międzynarodową (jej terytorium to część uznawanego przez społeczność międzynarodową terytorium Gruzji), zniszczyli ogrodzenie oddzielające kompleks budynków rządowych i wtargnęli na teren przed parlamentem oraz budynkiem administracji prezydenta.
- Unia Europejska powinna ponownie rozważyć sankcje wobec Rosji, ponieważ utrzymują one wysokie ceny energii, co osłabia konkurencyjność gospodarczą bloku - powiedział premier Węgier Viktor Orbán, cytowany przez agencję Reutera.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Niektórym w Polsce śnią się wielkie negocjacje z Ukraińcami. Nie potrafiliśmy jednak wypracować nawet soft power, którą moglibyśmy wykorzystywać do załatwiania interesów nad Dnieprem.
W piątek XIII Krajowy Zjazd Radców Prawnych wybierze lidera na kolejne lata. W 2020 r. o fotel prezesa walczył tylko Włodzimierz Chróścik. Teraz, ubiegając się o reelekcję, ma czterech rywali. I mierzy się z zarzutami o autorytarny styl zarządzania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas