Aktualizacja: 13.11.2024 03:12 Publikacja: 05.01.2022 10:38
Foto: materiały prasowe
Lekkim wzrostem zareagowały notowania Huuuge na opublikowane dane dotyczące sprzedaży za IV kwartał minionego roku. Spółka osiągnęła w tym okresie przychody w wysokości 89 mln USD, czyli na poziomie zbliżonym do analogicznego okresu roku 2020. Przychody z flagowych gier wyniosły 78 mln USD (spadek o 5,6 proc. rok do roku), natomiast nowe tytuły wygenerowały przychody w wysokości 11 mln USD (wzrost o 39 proc.). W IV kwartale 2021 r. gra „Traffic Puzzle” osiągnęła przychody na poziomie 9 mln USD, co oznacza wzrost o 129 proc. rok do roku. Przychody z tej gry stanowiły 11 proc. przychodów ogółem w IV kw. 2021 r. wobec 5 proc. w IV kwartale 2020 r.
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła realizację przez zarząd Poczty Polskiej wybranych inwestycji w latach 2020–2023, zwłaszcza w zakresie transformacji cyfrowej. Stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości miały przekroczyć 113 mln zł.
Jest wtorek, 12 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia przegląd najważniejszych wydarzeń gospodarczych.
W dyskusjach wokół kształtu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), zarówno na poziomie dyrektyw unijnych, jak i na każdym lokalnym rynku, należy pamiętać o kilku zasadach i kluczowych elementach.
Patrząc na rynek eventowy, myślimy, że gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Praktycznie na każdym organizowanym wydarzeniu od czasów covidowych notujemy rekordowe parametry – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Po awarii systemu energetycznego SEN w październiku przyszła pora na huragany. Oskar i Rafael niszczyły sieć, do 8 listopada przywrócono w Hawanie dostawy elektryczności zaledwie w 20 procentach. Rosja obiecała Kubie dostawę 80 tys. ton oleju napędowego w związku z kryzysem energetycznym.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Przed amerykańską gospodarką rysują się dobre perspektywy, a spółki mają dalej poprawiać wyniki finansowe. Problemy mogą mieć jednak surowce.
W dniu ogłoszenia zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich majątki dziesięciu najbogatszych potentatów biznesowych na Ziemi urosły łącznie o 64 mld dol. Do końca tygodnia jeszcze trochę się powiększyły.
Największa chorwacka sieć sklepów spożywczych potwierdziła dziś giełdowe plany. Chce wejść na rynek w Warszawie i Zagrzebiu. Zamierza pozyskać 80 mln euro. Wartość całej oferty może być dużo większa - wynika z nieoficjalnych informacji.
Zwycięstwo kandydata republikanów może oznaczać utrzymanie niskich podatków, wielkie cięcie regulacji, większe wydobycie ropy, wyższy deficyt fiskalny oraz używanie ceł jako środków nacisku.
Wyłączenie obowiązku stosowania do mikroprzedsiębiorcy ustawy o PPK obowiązuje tak długo, jak długo spełnia on ustawowo wskazane przesłanki. Kiedy przestaje ono działać?
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
Wynik wyborów w USA wydaje się być już niemal pewny: kolejnym prezydentem zostanie Donald Trump. Rynki reagują na te wieści między innymi spadkiem cen obligacji, wzrostem kursu bitcoina czy spadkami na giełdzie w Hong Kongu.
Jak na wyniki wyborów reagują rynki finansowe w USA i na świecie? Jak komentują to analitycy i eksperci? Najnowsze informacje i opinie śledzimy w naszej relacji na żywo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas