Aktualizacja: 07.11.2024 11:02 Publikacja: 17.12.2021 13:38
Foto: Bloomberg
Reprezentujący strajkujących pracowników związek zawodowy i Kellogg Co. osiągnęli wstępne porozumienie dotyczące nowego pięcioletniego układu zbiorowego, co może utorować pracownikom drogę do powrotu do pracy zaraz po Bożym Narodzeniu. Zanim to jednak nastąpi pracownicy muszą jeszcze zaakceptować porozumienie w głosowaniu, co wcale nie jest pewne, gdyż wciąż są punkty, które nie muszą się spodobać strajkującym.
1400 pracowników fabryk płatków śniadaniowych korporacji Kellogg strajkowało od 5 października. Na początku grudnia odrzucili już poprzednie wstępne porozumienie. Korporacja zapowiedziała wówczas, że na stałe zastąpi strajkujących pracowników innymi, co spotkało się z krytyką… prezydenta USA Joe Bidena. Obecne porozumienie stanowi postęp w stosunku do poprzedniego – związek zawodowy poinformował, że Kellogg poprawił swoje propozycje podwyżek i usunął termin „legacy worker” (w wolnym tłumaczeniu – „pracownik spadkowy”).
Firma z Hongkongu zaprzestała montażu sprzętu w swoich zakładach w Rosji. Powstawały tu telewizory m.in. Sony, Sharp i Philips. Powodem są trudności z płatnościami za komponenty kupione w Chinach, a także groźba strat wizerunkowych dla w obliczu wojny rozpętanej przez Putina.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Jest czwartek, 7 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
W czasie swojej pierwszej kadencji prezydent Donald Trump mocno, często bezpośrednio w rozmowach z przywódcami innych krajów, promował sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia na świecie. Teraz może być podobnie.
Jest środa, 6 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Obecnie wpływ państwa na państwową zbrojeniówkę jest de facto mniejszy niż na tę... prywatną. Czy pomysłem na rozwiązanie tej sytuacji jest powrót PGZ pod nadzór MON?
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Rolls-Royce Ghost to samochód, który jest wizytówką innego świata. To też idealne auto na podróż po wyjątkowo drogich miejscach tą wyjątkowo drogą i niecodzienną limuzyną.
Wiadomo już, że sztandarowa inwestycja petrochemiczna powstająca w Płocku nie będzie realizowana w planowanym kształcie. Powodem jest brak rentowności i ogromne koszty mogące sięgać 45-51 mld zł. Projekt ma być zoptymalizowany lub wstrzymany.
Liczba otwieranych co miesiąc naborów dla firm nie spada. Jeżeli dołożymy do tego różnorodność obszarów, w ramach których przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie – oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna.
Polsce nie zabrakło mocy do produkcji energii elektrycznej. Polskie Sieci Energetyczne (PSE) dzięki przywołaniu stanu rynku mocy uniknęły zagrożenia dostaw energii. Problemy z zapewnieniem mocy do produkcji energii zbiegły się w czasie z raportem Najwyższej Izby Kontroli na temat tego mechanizmu. Zdaniem NIK rynek mocy zapewnił bezpieczeństwo dostaw energii, ale problem może pojawić się w kolejnych latach.
Pismo od syndyka o minimalnym prawdopodobieństwie odzyskania długu od firmy, która jest już w upadłości nie wystarczy, żeby wrzucić go w koszty jako nieściągalną wierzytelność. Trzeba czekać do końca postępowania upadłościowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas