W Amsterdamie powstał pierwszy „odwrócony supermarket”

W stolicy Holandii uruchomiony został pierwszy "odwrócony" supermarket – miejsce, gdzie klienci mają przynosić towary a nie je kupować. Zostaną one przeznaczone dla 4 tys. mieszkańców stolicy, którzy znajdują się w potrzebie.

Publikacja: 02.12.2021 13:01

W Amsterdamie powstał pierwszy „odwrócony supermarket”

Foto: Urszula Lesman/ Fotorzepa

Według szacunków holenderskiego Banku Żywności liczba osób potrzebujących pomocy wzrosła podczas pandemii COVID-19 o 30 procent. To oznacza, że około 1600 gospodarstw domowych w mieście korzysta obecnie z Banku Żywności. Sprowadza się to do około 4000 Amsterdamczyków – pisze portal NHNieuws.

- To co otrzymujemy od supermarketów ma często krótką datę ważności – powiedział portalowi NOS Freek Wessels, skarbnik Banku Żywności. Do „odwróconego supermarketu” można przynieść niepsujące się produkty. W markecie TKRAMREPUS, który znajduje się w centrum Amsterdamu przy ulicy Prinsengracht, pracują młodzi wolontariusze, którzy przyjmują i wydają żywność.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Biznes
Gigant doradztwa coraz bliżej ugody wartej 600 mln dol. Miał przyczynić się do epidemii opioidów
KONFLIKTY ZBROJNE
Amerykańskie rakiety nie przyniosą przełomu
Biznes
Foxconn chce inwestować w Polsce. Tajwańska firma szuka okazji
Biznes
Amerykanie reagują na uszkodzenia podmorskich kabli internetowych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes
Polska AI podbiła Dolinę Krzemową