Aktualizacja: 25.02.2019 16:51 Publikacja: 25.02.2019 15:47
Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński
O nominacji poinformował już także "Puls Biznesu".
Guział (ur. 1975, w latach 1999- 2005 członek SLD, potem związany z Partią Demokratyczną, Socjademokracją Polską) to społecznik (założył Inicjatywę Mieszkańców Nasz Ursynów) i polityk, burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów (w latach 2010-2014).
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że to najdalsza implementacja jakiegokolwiek polskiego operatora, gdziekolwiek na świecie – mówią Michał Szczęsny i Tomasz Majewski, menedżerowie firmy EXATEL.
Jedyny działający w Polsce operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa przez wiele lat generował straty. Miniony rok należał pod tym względem do nielicznych wyjątków. Pomogło zlecenie od resortu spraw wewnętrznych.
Kilkadziesiąt milionów złotych straty wykazał państwowy operator telekomunikacyjny – Exatel – w sprawozdaniu za 2022 rok. Przez roszczenia urzędu skarbowego. Chodzi o VAT.
Nadzorowany przez resort Jacka Sasina telekom szykuje się do roli operatora specjalnej sieci bezpieczeństwa. Po prawie czterech lat prób utworzenia spółki Polskie 5G może być operatorem usług komórkowych. Z kim się porozumiał?
Firma Exatel, państwowy operator telekomunikacyjny i dostawca usług cyberbezpieczeństwa, poszukuje kierownika rozwoju biznesu 5G i kosmos. Osoba zatrudniona na tym nowo utworzonym stanowisku zajmie się m.in. zdefiniowaniem roli Exatela w środowisku kosmicznym – pisze Business Insider Polska.
Jest kolejny krok w stronę budowy polskiej sieci 5G. Budowę operatora sieci 5G w paśmie 700 MHz przez spółkę #POLSKIE5G zakłada podpisane w poniedziałek memorandum, efekt intensywnych kilkumiesięcznych prac na zapleczu rządu - dowiaduje się “Rzeczpospolita”.
PGE zaoferowało przedsiębiorcom usługę, dzięki której mogą oni znacząco obniżyć koszty zużycia energii. Ma pomóc im w tym aplikacja służąca do monitorowania i zarządzania energią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas