19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 25.02.2019 16:51 Publikacja: 25.02.2019 15:47
Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński
O nominacji poinformował już także "Puls Biznesu".
Guział (ur. 1975, w latach 1999- 2005 członek SLD, potem związany z Partią Demokratyczną, Socjademokracją Polską) to społecznik (założył Inicjatywę Mieszkańców Nasz Ursynów) i polityk, burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów (w latach 2010-2014).
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że to najdalsza implementacja jakiegokolwiek polskiego operatora, gdziekolwiek na świecie – mówią Michał Szczęsny i Tomasz Majewski, menedżerowie firmy EXATEL.
Jedyny działający w Polsce operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa przez wiele lat generował straty. Miniony rok należał pod tym względem do nielicznych wyjątków. Pomogło zlecenie od resortu spraw wewnętrznych.
Kilkadziesiąt milionów złotych straty wykazał państwowy operator telekomunikacyjny – Exatel – w sprawozdaniu za 2022 rok. Przez roszczenia urzędu skarbowego. Chodzi o VAT.
Nadzorowany przez resort Jacka Sasina telekom szykuje się do roli operatora specjalnej sieci bezpieczeństwa. Po prawie czterech lat prób utworzenia spółki Polskie 5G może być operatorem usług komórkowych. Z kim się porozumiał?
Firma Exatel, państwowy operator telekomunikacyjny i dostawca usług cyberbezpieczeństwa, poszukuje kierownika rozwoju biznesu 5G i kosmos. Osoba zatrudniona na tym nowo utworzonym stanowisku zajmie się m.in. zdefiniowaniem roli Exatela w środowisku kosmicznym – pisze Business Insider Polska.
Jest kolejny krok w stronę budowy polskiej sieci 5G. Budowę operatora sieci 5G w paśmie 700 MHz przez spółkę #POLSKIE5G zakłada podpisane w poniedziałek memorandum, efekt intensywnych kilkumiesięcznych prac na zapleczu rządu - dowiaduje się “Rzeczpospolita”.
PGE zaoferowało przedsiębiorcom usługę, dzięki której mogą oni znacząco obniżyć koszty zużycia energii. Ma pomóc im w tym aplikacja służąca do monitorowania i zarządzania energią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas