Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business to pełna nazwa przedsięwzięcia, które od 2013 r. odnosi sukcesy działając na rzecz polsko-chińskiej współpracy. Inicjatywa powstała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w wyniku realizacji pomysłu Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin. Młodzi założyciele polsko-chińskiego Forum za swój cel stawiają sobie budowanie i umacnianie stosunków gospodarczych pomiędzy Warszawą a Pekinem. Mają temu służyć nie tylko dwie odbywające się co roku wymiany studenckie organizowane w stolicach obu państw, ale również działalność naukowa i edukacyjna członków projektu. W trakcie konferencji trzydziestu studentów z Polski i Chin dzięki udziałowi w warsztatach, i wykładach organizowanych specjalnie dla uczestników Forum ma styczność ze światowej klasy autorytetami z dziedzin ekonomii, prawa czy stosunków międzynarodowych. Wiele godzin wspólnej pracy, wymiany myśli i konstruktywnych dyskusji pozwala realnie kształtować platformę dla wymiany wiedzy, i doświadczenia pomiędzy Polską, a Chinami. Są to też czynniki, które bez wątpienia tworzą kadrę świetnie wykształconych ekspertów znających specyfikę polsko-chińskich relacji, umiejących prowadzić i oceniać stosunki z Państwem Środka. Biorąc pod uwagę niekwestionowaną już pozycję Chin na arenie międzynarodowej, współpraca z takimi specjalistami powinna być priorytetem dla każdego aktora na politycznej i biznesowej scenie świata.
Pod słowami "sukces", „współpraca" i „konferencja" kryje się jednak znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Jest to zainteresowanie czołowych polskich kancelarii, wśród nich takich firm jak DLA Piper czy DZP. Z kolei PwC i Deloitte udowodniły, że warszawska inicjatywa nie umyka uwadze międzynarodowych korporacji. Również publiczne instytucje dostrzegając potencjał projektu obejmowały Warsaw-Beijing Forum swoim patronatem. Mowa tu o Parlamencie Europejskim, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego czy Narodowym Banku Polskim. Prestiżu całemu przedsięwzięciu dodaje również fakt, że podczas zeszłorocznej edycji z uczestnikami Forum spotkał się prezydent Rzeczypospolitej pan Andrzej Duda.
Trzydziesto osobowa drużyna pekińsko-warszawskiego forum nie zamierza jednak spocząć na laurach i od paru miesięcy ciężko pracuje nad zwiększeniem skali sukcesu podczas tegorocznej – IV edycji. Jest ona zaplanowana na dni od 17. do 24. maja i mimo, iż wciąż znajduje się w fazie przygotowań, może pochwalić się znanymi i cenionymi partnerami zarówno merytorycznymi, jak i medialnymi. Swój udział w Forum zapowiedzieli między innymi Google Campus, SDZ Legal Schindhelm, Norton Rose Fulbright, czy Polsko-Chińska Izba Gospodarcza.
Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business to nie tylko obiecująco rozwijający się projekt akademicki, platforma międzynarodowej współpracy, ale również inkubator dla przyszłej polskiej kadry ekspertów dbających o polsko-chińskie relacje. Te paręnaście młodych osób stoi dopiero u początku swojego własnego Jedwabnego Szlaku, oceniając jednak dotychczasowe efekty ich pracy – nie można doczekać się kolejnych edycji.