Konrad Ciesiołkiewicz

Konrad Ciesiołkiewicz

prezes Fundacji Orange, Komitet Dialogu Społecznego KIG

Konrad Ciesiołkiewicz: Dziecko powinno być bezpieczne w środowisku cyfrowym

Najwyższa pora, by wytyczne Komitetu Praw Dziecka ONZ potraktować z należytą powagą, bowiem ratują one – nie tylko metaforycznie – zdrowie i życie wielu młodych ludzi.

Konrad Ciesiołkiewicz: Czas skończyć z bezrefleksyjnym udostępnianiem wizerunku dzieci w mediach cyfrowych

Największe i najbardziej niesprawiedliwe koszty naszego braku odpowiedzialności w serwisach społecznościowych ponoszą i ponosić będą dzieci. Szansą na systemową zmianę są wchodzące właśnie w życie standardy ochrony małoletnich.

Konrad Ciesiołkiewicz: Pojawia się ogromna szansa na odbudowanie społecznego zaufania do instytucji publicznych

Pierwsze obowiązkowe standardy ochrony najmłodszych zaczną działać najpóźniej od połowy sierpnia. Ochrona zgłaszających nadużycia – nie dalej niż w drugiej połowie tego roku. Czekają nas tak duże zmiany, że względna cisza wokół metod wdrażania nowych rozwiązań nieco mnie dziwi.

Konrad Ciesiołkiewicz: Instrumentalna troska rządu PiS o młodych

Zakres i termin prac nad ustawą o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie nie wskazują, że może ona rozwiązać problemy zawarte w tytule projektu. Pomimo swej nazwy skupia się tylko i wyłącznie na pornografii.

Konrad Ciesiołkiewicz: Prawa i godność dzieci

Idea powszechnych standardów ochrony dzieci w instytucjach, które mają z nimi kontakt, pozostaje sferą życzeń.

Technologie w edukacji to nie pruskie nauczanie

Napisać tekst o tym, jak pandemia zmieniła świat, to jakby nie napisać nic. Powstały już ich setki, jeśli nie tysiące. Nic dziwnego, Covid-19 zmienił nasze życie w sposób drastyczny i dramatyczny. Bardzo dogłębnie i niemal natychmiast. Jednym z elementów życia, które w największy sposób zmieniły się w Polsce po marcu 2020 roku, jest edukacja. Ona - dosłownie i w przenośni, znalazła się na zakręcie historii.

Konrad Ciesiołkiewicz: Brawa na balkonie dla niosących pomoc to za mało

Pandemia COVID-19 pokazała nam w wyjątkowy sposób, jak olbrzymi wpływ na nasze życie i zdrowie mają ludzie pełniący służbę publiczną. Biliśmy już im brawa na balkonach naszych mieszkań. Teraz nadszedł czas na wprowadzenie instytucjonalnych rozwiązań społecznej solidarności z niosącymi pomoc w „strefie wojny”. To chce właśnie zrobić społeczna inicjatywa „My, Solidarni”, przedstawiona przez prof. Pawła Kowala i Pawła Poncyljusza we współpracy ze środowiskami gospodarczymi i społecznymi, dyskutowana także w kręgach zawodów medycznych.

Ciesiołkiewicz: Postawmy na dialog

Nasz język staje się coraz bardziej oceniający i stygmatyzujący. Zjawisko to prowadzi do społecznego spustoszenia – pisze działacz społeczny.

Duzi i mali wzajemnie się potrzebują

Każdy rodzaj firmy ma do spełnienia inną funkcję i zaspokaja innego rodzaju potrzeby – piszą eksperci Forum Współpracy Małego i Dużego Biznesu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zarządzanie przyszłości

Wielkie zmiany polityczne wywołują wielkie pytania o skuteczne modele przywództwa w ciągle zmieniającym się świecie.