Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 07.02.2019 23:37 Publikacja: 07.02.2019 17:36
Antarktyda będzie w tym roku miejscem szczególnie intensywnych badań prowadzonych przez kilka ekspedycji
Foto: adobestock
Wiele ekspedycji, kampanii i projektów wcześniej zapowiadanych, a teraz realizowanych sprawi, że lepiej zostaną poznane struktura naszej planety, jej ekosystemy i biologia. W pracach będą uczestniczyły zespoły krajowe i międzynarodowe, zostaną w nich wykorzystane najnowsze urządzenia badawcze i technologie. Czy w związku z tym w 2019 r. można się spodziewać spektakularnych odkryć? Pokażą to już najbliższe miesiące, ale kilka misji warto obserwować ze szczególną uwagą.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Boeing poszukuje talentów na całym świecie, by wspierać rozwój swoich programów cywilnych i obronnych. Światowy lider branży lotniczej ogłosił dziś otwarcie kolejnej inwestycji w Polsce: kompleksu inżynieryjnego z biurami w Gdańsku, Warszawie i Rzeszowie.
Firma Tenneco otworzyła w Gliwicach najnowocześniejsze centrum inżynieryjne Monroe, które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST).
W Indonezji wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 oraz seria wstrząsów wtórnych. Władze zaapelowały do wracających do swych domów mieszkańców zachodniej Sumatry o czujność.
Robotyzacja i automatyzacja, gwałtownie rosnąca liczba danych oraz przyspieszony rozwój technologiczny sprawiają, że inżynier dziś jest jednym z bardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy.
Aż trzy czwarte polskich inżynierów zmieniłoby miejsce zamieszkania, jeżeli w ślad za tym szłaby podwyżka miesięcznego wynagrodzenia – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Bergman Engineering.
Z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jednej z osób, znajdujących się na pokładzie samolotu z Australii z pomocą humanitarną dla dotkniętego skutkami wybuchu podwodnego wulkanu Tonga, maszyna została zawrócona do bazy - poinformował przedstawiciel australijskiego resortu obrony.
Fala była mniejsza, niż się obawiano. Ucierpiały wyspy, obok których wybuchł wulkan.
Jak wynika z najnowszych badań, ocieplanie się klimatu może mieć katastrofalne konsekwencje w postaci trzęsień ziemi oraz tsunami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas