Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 06.09.2018 06:57 Publikacja: 05.09.2018 18:28
Aleksander Pietrow i Rusłan Boszirow – zdjęcie z kamery przemysłowej z 3 marca 2018.
Foto: AFP
Szefowa rządu wystąpiła przed deputowanymi, gdyż po pięciu miesiącach śledztwa policja zidentyfikowała dwóch podejrzanych o dokonanie 4 marca ataku chemicznego w Salisbury. Jego ofiarą padł były oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia. Ofiarą został też sierżant policji Nick Bailey, który pierwszy znalazł Rosjan na ławce w parku. Skripal wcześniej szpiegował w Moskwie na rzecz Brytyjczyków, został jednak schwytany i skazany na 13 lat więzienia. Ale w 2010 roku wymieniono go na Rosjan złapanych w USA. Od tej pory mieszkał w Salisbury.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że 14 grudnia Ukraińcy zniszczyli rekordową liczbę rosyjskich pojazdów wojskowych (chodzi o pojazdy nieopancerzone, przede wszystkim o ciężarówki i cysterny).
Podmioty przemysłowe z terenu Unii Europejskiej coraz dobitniej mówią o potrzebie zmian w podejściu do sektora. Są za realizacją polityki klimatycznej, ale z uwzględnieniem ochrony konkurencyjności europejskiej gospodarki – mówi Damian Fogel, dyrektor biura regulacji i handlu gazem w Orlenie.
Co przyniesie nowa kadencja Donalda Trumpa, czy istnieje szansa na zakończenie w przyszłym roku wojny w Ukrainie, czy grozi nam globalna wojna handlowa, co się będzie działo na Bliskim Wschodzie – mówi o tym Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu Świat „Rzeczpospolitej”. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu „Perspektywy 2025” w którym analizujemy najważniejsze wydarzenia i procesy, jakich doświadczymy w przyszłym roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
Ukraina musi uważać, by poprzez ataki na rosyjskich dowódców nie zostać „posądzonym o łamanie prawa międzynarodowego czy wręcz działalność o charakterze terrorystycznym” – wskazał gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Rosja, wykorzystując przewagę strategiczną wypracowaną po początkowych klęskach, sukcesywnie przełamuje obronę Ukrainy na całej linii frontu - ocenia gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Służby poszukujące posła PiS Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości, wiedzą już, gdzie on przebywa - podał serwis wyborcza.pl. - Znamy każdy jego ruch - stwierdził informator.
Wniosek o ściganie polityka PiS Marcina Romanowskiego tzw. czerwoną notą został złożony dziś rano i trafił już do Sekretariatu Generalnego Interpolu. Do sądu wpłynął także wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania (ENA) w stosunku do byłego wiceministra sprawiedliwości.
Problemem jest możliwość aresztowania osoby na podstawie uproszczonej procedury czerwonej noty Interpolu, bez zapewnienia możliwości wstępnej weryfikacji zgodności międzynarodowego nakazu poszukiwania z podstawowymi prawami człowieka.
Zamach na jednego z czołowych generałów Władimira Putina może jeszcze bardziej nasilić szeroko zakrojoną antyimigracyjną nagonkę, która trwa od wielu miesięcy po zamachu w Crocus City Hall.
Międzynarodowa misja rozjemcza rysuje się jako sposób na utrzymanie suwerenności ukraińskiego państwa. Innego nie ma.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas