Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.06.2019 16:00 Publikacja: 22.06.2019 15:23
Tbilisi
Foto: AFP
Rosyjska stacja telewizyjna NTW poinformowała w sobotę, że państwowe linie lotnicze Aeroflot już zaczęły wywozić Rosjan z Gruzji w związku z zamieszkami, które wybuchły w czwartek w Tbilisi. Do wywożenia rosyjskich obywateli z Gruzji mają dołączyć również inne rosyjskie linie lotnicze. Rząd w Moskwie wydał rekomendację wszystkim agencjom turystycznym wstrzymania sprzedaży wycieczek do Gruzji.
Wszystko to po piątkowej decyzji prezydenta Władimira Putina, który nakazał wycofać obywateli Rosji z Gruzji i zawiesił połączenia lotnicze od 8 lipca. Rosyjski wicepremier Maksim Akimow oświadczył w sobotę, że Rosjanie, którzy nie zdążą opuścić Rosji przed 8 lipca, będą mogli wrócić do domu poprzez lotniska w Armenii i Osetii Północnej. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow tłumaczył, że decyzja prezydenta jest związana z "ekstremistycznymi działaniami w Gruzji, które są skierowane przeciwko Rosji".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
Przemysł to ponad 20 proc. unijnej gospodarki, około 35 mln miejsc pracy i 80 proc. towarów eksportowych. Wyprowadzenie firm przemysłowych poza UE budzi więc uzasadnione obawy.
Priorytetem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej powinno być zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ekonomicznego dla unijnych obywateli. Wydarzenia z ostatnich lat: pandemia Covid-19, wojna w Ukrainie, pozrywane łańcuchy dostaw, a także proces ich odbudowy w nowych realiach gospodarczych i geopolitycznych dobitnie pokazują jego znaczenie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że 14 grudnia Ukraińcy zniszczyli rekordową liczbę rosyjskich pojazdów wojskowych (chodzi o pojazdy nieopancerzone, przede wszystkim o ciężarówki i cysterny).
Podmioty przemysłowe z terenu Unii Europejskiej coraz dobitniej mówią o potrzebie zmian w podejściu do sektora. Są za realizacją polityki klimatycznej, ale z uwzględnieniem ochrony konkurencyjności europejskiej gospodarki – mówi Damian Fogel, dyrektor biura regulacji i handlu gazem w Orlenie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
Ukraina musi uważać, by poprzez ataki na rosyjskich dowódców nie zostać „posądzonym o łamanie prawa międzynarodowego czy wręcz działalność o charakterze terrorystycznym” – wskazał gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Rosja, wykorzystując przewagę strategiczną wypracowaną po początkowych klęskach, sukcesywnie przełamuje obronę Ukrainy na całej linii frontu - ocenia gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Zamach na jednego z czołowych generałów Władimira Putina może jeszcze bardziej nasilić szeroko zakrojoną antyimigracyjną nagonkę, która trwa od wielu miesięcy po zamachu w Crocus City Hall.
Międzynarodowa misja rozjemcza rysuje się jako sposób na utrzymanie suwerenności ukraińskiego państwa. Innego nie ma.
Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie zamachu bombowego, w którym zginął Igor Kiriłłow, dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej. „Ukraińskie służby specjalne obiecały mu wynagrodzenie w wysokości 100 tysięcy dolarów amerykańskich oraz pozwolenie na pobyt w jednym z krajów UE" – twierdzi FSB.
Specjaliści, importerzy i sprzedawcy nie boją się braków LPG na krajowym rynku. Ale ceny tego paliwa mogą być wyższe.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że 14 grudnia Ukraińcy zniszczyli rekordową liczbę rosyjskich pojazdów wojskowych (chodzi o pojazdy nieopancerzone, przede wszystkim o ciężarówki i cysterny).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas