Aktualizacja: 12.02.2020 11:39 Publikacja: 12.02.2020 11:39
Foto: AFP
Chodzi o umowę z 1998 roku dotyczącą obecności wojsk USA na Filipinach (Visiting Forces Agreement - VFA). Zdaniem filipińskiej armii kraj może teraz realizować własny program modernizacji sił zbrojnych i umacniać związki wojskowe z Australią i Japonią.
Emmanuel Macron dotrzymał przynajmniej jednej obietnicy: pięć lat po spaleniu na oczach świata paryska katedra otwiera swoje podwoje dla wiernych i turystów z całego świata.
Zdaniem szefa francuskiego wywiadu Nicolasa Lernera, w najbliższych miesiącach „krytycznym zagrożeniem” będzie ryzyko proliferacji czyli szybkiego zwiększania się ilości broni nuklearnej w Iranie.
Pierwsza tura wyników wyborczych w Rumunii może być powtórzona, jeśli Sąd Najwyższy unieważni wyniki wyborów, które odbyły się 24 listopada - powiedział Toni Grebla, szef rumuńskiej komisji wyborczej.
Minister ds. transportu Wielkiej Brytanii Louise Haigh podała się do dymisji po tym, jak przyznała się do złamania prawa, gdy minęła się z prawdą w sprawie kradzieży swego telefonu.
W nocy z czwartku na piątek przed parlamentem Gruzji doszło do starć policji z protestującymi przeciw decyzji gruzińskiego rządu o zawieszeniu rozmów z Brukselą na temat akcesji do Unii Europejskiej i odrzuceniu dotacji z UE do 2028 roku.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Do wydzielenia elektrowni węglowych ze spółek energetycznych - wbrew wcześniejszym planom - może jednak nie dojść. Do takiego wniosku można dojść po ostatniej wypowiedzi ministra aktywów państwowych (MAP) Jakuba Jaworowskiego. Argumentacja MAP spotkała się jednak z krytycznym zdaniem spółek energetycznych. Co w zamian? Rąbka tajemnicy uchyla w założeniach nowej strategii Grupa Enea.
Taktyka Karola Nawrockiego w kampanii prezydenckiej jest prosta: być blisko ludzi i mówić ich językiem to, co chcą usłyszeć. Rafał Trzaskowskie będzie musiał odkleić się od stolicy i wrócić do swoich konserwatywnych korzeni, żeby nie być tylko kandydatem dla elektoratu liberalno-lewicowego.
Wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński z partii Szymona Hołowni Polska 2050 stracił stanowisko. Decyzja miała być związana z zamieszaniem w PLL LOT.
Jak wygląda początek wyścigu o fotel prezydenta Polski? Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują pierwsze kroki kampanii Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego, wskazując na strategie oraz falstarty obu kandydatów. Co oznacza nominacja Nawrockiego jako „kandydata obywatelskiego”? Jak Trzaskowski buduje swój wizerunek? I dlaczego sprawa studiów Szymona Hołowni może mieć znaczenie dla tej kampanii?
Kaczyński dysponował niewielkim polem manewru. Koncept z kandydatem spoza partyjnej polityki, ryzykowny i niepewny w skutkach, nasuwał się sam.
Budowniczowie polskiej wspólnoty powinni brać pod uwagę nowe warunki związane ze schyłkiem liberalizmu i powrotem realizmu w relacjach międzynarodowych.
Nie milkną echa prowokacji kibiców Omonii po meczu Legii na Cyprze. Prezes PZPN żąda surowych konsekwencji, minister sportu mówi, że władze Cypru powinny przeprosić Polaków.
Mimo tego, co wmawiają nam rosyjscy dysydenci, sankcje działają – w miastach Rosjan nie stać na masło, mięso czy nawet jajka. Jeśli lud pójdzie na Kreml z kosami, to właśnie dlatego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas