Aktualizacja: 14.12.2020 18:03 Publikacja: 14.12.2020 17:58
Foto: AFP
104-letnia Elena była hospitalizowana z powodu zapalenia płuc oraz innych powikłań, które pojawiły się w następstwie infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Przez dwa tygodnie kobieta przybywała na oddziale intensywnej terapii. Władze madryckiego szpitala Gregorio Maranón, w którym była leczona, poinformowały, że została ona uznana za zdrową, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Lekarze zaznaczają, że pacjentka, mimo swojego wieku, ma wysoką odporność organizmu. - To pełen nadziei przypadek podczas drugiej fali epidemii. Zaawansowany wiek jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka u zakażonych pacjentów - powiedział dr Álvaro Alejandre de Ona, który opiekował się kobietą. - Elena w zeszłym roku pokonała już zakażenie wirusem grypy A, a w tym roku pokonała zapalenie płuc w wyniku zakażenia COVID-19 - zaznaczył. - Opieka nad Eleną była dla nas zaszczytem. Radością dla każdego jest patrzenie, jak pacjent taki jak ona zdrowieje, ponieważ jest to choroba, która niesie wiele zagrożeń, a w wielu przypadkach jest bardzo poważna. Elena jest dowodem na to, że są starsi pacjenci, których da się wyleczyć. To dla nas to ogromna satysfakcja - dodał.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 listopada rosyjska obrona przeciwlotnicza strącała drony lecące w stronę Moskwy.
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
To, czego jesteśmy świadkami, to zupełnie nowy ustrój naprzemiennej „tyranii wyborczej”, w którym zmieniają się u władzy dwa nienawidzące się autorytaryzmy. Ze staroświeckiej demokracji została tylko atrapa głosowania.
John Cabot i jego załoga przycumowali do brzegu 24 czerwca 1497 roku jako pierwsi Europejczycy, którzy postawili stopę w Ameryce Północnej od czasów Normanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas