RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 09.12.2020 06:16 Publikacja: 09.12.2020 05:29
Foto: AFP
W ubiegłym tygodniu przez cztery dni z rzędu liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech przekraczała 400. Najwięcej - 487 zgonów - Instytut Roberta Kocha raportował 2 grudnia. 5 grudnia informowano o 483 zgonach zakażonych koronawirusem.
W Niemczech od początku epidemii wykryto 1 218 524 zakażeń koronawirusem. Zmarło 19 932 chorych na COVID-19 - podaje Instytut Roberta Kocha.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Największym wrogiem Izraela jest Iran, który geograficznie jest daleko, ale z jakiegoś dziwnego powodu cały czas myśli o zniszczeniu nas - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler, szef polskiego oddziału Chabad Lubawicz, który jest pierwszym gościem nowego podcastu „Rzeczpospolitej” pod nazwą „Globalny Chrząszcz”.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Choć Ludwik II Bawarski i jego baśniowe zamki są dzisiaj jedną z wizytówek Bawarii, to nie on był pierwszym władcą, którego ekscentryczny styl życia przyprawiał poddanych o ból głowy. Bawarczycy musieli się wcześniej zmierzyć z fantazjami jego dziadka Ludwika I, który urządził pierwszy Oktoberfest, próbował zamienić Monachium we Florencję i w Ateny, aż w końcu porzucił tron w imię miłości do irlandzkiej tancerki.
W bibliotece publicznej w Berlinie znaleziono nie tylko rękopis hymnu „Gaude Mater Polonia”, ale także inne zabytki zrabowane z Polski, w tym związane z polskim wieszczem.
Media społecznościowe wyniosły działania marketingowe wielu agentów turystycznych na nowy poziom – dzięki wpisom na Instagramie, Facebooku, Tiktoku czy w komunikatorze WhatsApp mogą pozyskiwać nowych klientów.
Mężczyzna, który wjechał samochodem w tłum na niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym, usłyszał wiele zarzutów morderstwa i usiłowania zabójstwa. W wyniku ataku zginęło pięć osób, a wiele zostało rannych.
Kłopoty gospodarki w Niemczech odbijają się również na kulturze. Słynny festiwal w Bayreuth drastycznie ograniczył zaplanowany już program swojego 150-lecia, w innych teatrach znacząco zmalały dotacje federalne i krajowe.
W roku 2023 zarejestrowano rekordową liczbę aż 2879 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV w Polsce. To najwyższy wynik od lat.
Atak w stylu islamistów dokonany w Niemczech przez zamachowca, który przedstawiał się jako największy krytyk islamu i popierał antymuzułmańską AfD, rozpętuje kolejną debatę o imigracji.
Władze Arabii Saudyjskiej wielokrotnie ostrzegały Niemcy przed mężczyzną, który przeprowadził piątkowy atak na jarmark bożonarodzeniowy w Magdeburgu. Zginęło 5 osób, ponad 200 jest rannych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas