Aktualizacja: 27.08.2020 06:06 Publikacja: 26.08.2020 12:24
Foto: fot. shutterstock
Iwczenko mówił o stanie zdrowia byłej premier na antenie telewizji Ukraine 24. - Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami - powiedział deputowany.
O chorobie Tymoszenko media poinformowały 23 sierpnia. Później informację potwierdziła sekretarz prasowa byłej premier Marina Soroka, dodając, że stan polityk ocenia się jako poważny.
Kontrolerzy sprawdzą funkcjonujący system ochrony zdrowia w zakresie farmacji, w tym ewentualne nieprawidłowości dotyczące zmniejszenia liczby aptek i pogorszenia dostępu do leków dla pacjentów. Liczba aptek i punktów aptecznych w Polsce spada.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Analiza danych prawie 2 milionów osób ujawnia nowe informacje na temat skutków przyjmowania leków GLP-1, wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy i otyłości. Oprócz niekwestionowanych zalet, naukowcy wskazują na konkretne ryzyka.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Szeroko pojmowane bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów będzie w centrum naszych działań i we wszystkich debatach na forum UE podczas polskiej prezydencji – mówi Katarzyna Kacperczyk, wiceminister zdrowia.
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump mówi, że chce zawrzeć umowę, na mocy której Ukraina będzie dostarczać USA metale ziem rzadkich w zamian za otrzymywaną od Stanów Zjednoczonych pomoc.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się do sugestii prezydenta USA Donalda Trumpa, by jego kraj umożliwil Amerykanom wydobycie rzadkich metali znajdujących się na Ukrainie.
W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Building of the Year organizowanego przez serwis ArchDaily, znalazły się nie tylko budynki, ale też projekty wnętrz. Wśród nominowanych jest butik z Warszawy, który walczy o tytuł najpiękniejszego na świecie. Autorami projektu z architekci z Kijowa.
Zgodnie z rozkazem głównodowodzącego ukraińskiej armii gen. Ołeksandra Syrskiego z 11 stycznia ok. 50 tys. ukraińskich żołnierzy ze wszystkich rodzajów wojsk jest przesuwanych do wojsk lądowych, co ma umożliwić uzupełnienie braków kadrowych w brygadach biorących udział w walkach - podaje „Ukraińska Prawda”.
Topnieje pozytywne nastawienie Polaków do Ukrainców przebywających w Polsce. Jak wskazuje sondaż United Surveys przeprowadzony dla Wirtualnej Polski, w porównaniu z 2023 rokiem spadło ono o 9,1 punktu procentowego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiada rozmowy i negocjacje z Rosją i Ukrainą, których celem ma być zakończenie wojny.
– Nie możemy zakładać, że każda osoba – zwłaszcza ta, która nie ma dostępu do komputera czy internetu – będzie wiedziała, kiedy i dlaczego powinna poddać się badaniom profilaktycznym – mówi dr hab. n. med. Beata Jagielska, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii.
W Waszyngtonie mówią o potrzebie przeprowadzenia wyborów w Ukrainie jeszcze w tym roku. Bez gwarancji bezpieczeństwa Zachodu ukraiński przywódca nie miałby szans na reelekcję w takich wyborach. Ma z kim przegrać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas