– Dbajmy o to, aby pracodawca nie musiał domyślać się, jak dokładnie wyglądała nasza rola w poprzednim miejscu pracy. Warto pokazać, o ile wzrosła sprzedaż dzięki naszym działaniom, jak dużym zespołem zarządzaliśmy, za jakie regiony w Polsce odpowiadaliśmy, czy jeżeli braliśmy udział w jakimś projekcie, to że było to przedsięwzięcie rzeczywiście innowacyjne, pionierskie na skalę krajową, a może byliśmy laureatem nagrody wewnętrznej – radzi Ewa Przybylska, kierownik projektów aktywizacji zawodowej w firmie Ingeus, pomagającej w powrocie na rynek pracy.
W dokumencie powinno znaleźć się dwu-, trzyzdaniowe podsumowanie doświadczeń zawodowych, które wyróżni daną osobę spośród innych kandydatów. Istotnym wątkiem w CV są także zainteresowania, które należy opisać szczegółowo.
– To czego poszukują pracodawcy to nie tylko osoby, która będzie wykonywać pracę, tylko człowieka. Jeżeli naszą pasją jest turystyka, a tak naprawdę my organizujemy wyprawy dla grona przyjaciół, to warto napisać, że właśnie tym się zajmujemy. Jeżeli lubimy czytać książki, to napiszmy konkretnie, że to są na przykład tego rodzaju książki, a być może jest to aktywny udział w targach, współpraca z wydawnictwem. Ludzie mają przeróżne hobby, które definiują ich jako osoby – wyjaśnia Ewa Przybylska.
CV powinno zawierać maksymalnie dwie strony, być napisane bezbłędnie i przejrzyście graficznie, a także zawierać aktualne zdjęcie w formalnym stroju.