Aktualizacja: 22.01.2025 23:19 Publikacja: 30.04.2024 13:14
Foto: Bloomberg
Jak wynika z danych handlowych moskiewskiej giełdy kurs wymiany euro do rubla (EUR/RUB) wzrósł o 0,85 proc. do 100,13 rubli. Dolar (USD/RUB) podrożał o 0,42 proc., do 93,38 rubli. Dzisiejsze duże osłabienie rubla wobec euro stanowi kontynuację trendu, który pojawił się dzień wcześniej na innej parze walutowej – USDRUB. Według wyników notowań z poniedziałku 29 kwietnia, dolar umocnił się w stosunku do rubla o 0,66 proc., do dokładnie 93 rubli.
Załamanie dochodów Kremla z eksportu po zaostrzeniu sankcji USA wobec banków, stało się faktem. Oznacza to brak napływu walut do kasy reżimu, za czym idzie spadek niezbędnego do prowadzenia wojny importu.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Na rynku widać dziś pozytywną zmianę nastawienia inwestorów wobec Polski. Przy zwyżkujących indeksach giełdowych umacnia się też złoty.
W poniedziałek USD mocno tracił na wartości. We wtorek przez dłuższy czas odrabiał straty, ale ostatecznie się poddał.
W oczekiwaniu na inaugurację drugiej kadencji prezydenta Donalda Trumpa i jego pierwsze decyzje dolar wyraźnie się osłabił. Skorzystał na tym złoty.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Zachowanie złotego pozostaje pod wpływem czynników globalnych, a przede wszystkim tracącego na wartości dolara. Inwestorzy czekają na inaugurację drugiej kadencji prezydenta Donalda Trumpa i jego pierwsze decyzje.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wykluczył nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, jeśli Władimir Putin nie będzie chciał przystąpić do negocjacji pokojowych.
"Zamierzam zrobić Rosji, której gospodarka upada, i prezydentowi Putinowi wielką przysługę" - pisze na platformie Truth Social prezydent Donald Trump. Apeluje do prezydenta Rosji.
Na rynku widać dziś pozytywną zmianę nastawienia inwestorów wobec Polski. Przy zwyżkujących indeksach giełdowych umacnia się też złoty.
- Nie ma żadnego powodu, by Europa uznała dzisiaj, że znaleźliśmy się w egzystencjalnych kłopotach - przekonywał w Parlamencie Europejskim Donald Tusk, przedstawiając priorytety polskiej prezydencji w UE.
Głównym powodem wzmożonej wymiany szefów spółek notowanych na GPW były w 2024 r. powyborcze roszady w firmach kontrolowanych przez państwo. Ale widać też wpływ zmian pokoleniowych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
W poniedziałek USD mocno tracił na wartości. We wtorek przez dłuższy czas odrabiał straty, ale ostatecznie się poddał.
- Zakończenie wojny Rosji z Ukrainą na niekorzystnych warunkach dla Polski jest czymś, czego bym nie chciał - oświadczył lider Konfederacji Krzysztof Bosak. W rozmowie z Radiem Dla Ciebie ocenił, że największą niewiadomą jest to, na jakich warunkach prezydent Donald Trump będzie decydował się kończyć wojnę na Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas