Aktualizacja: 20.11.2024 14:24 Publikacja: 19.04.2024 21:17
Foto: AdobeStock
Bitcoin miał dosyć nerwową końcówkę tygodnia. W piątek nad ranem, po doniesieniach o ataku Izraela na Iran, kurs najpopularniejszej kryptowaluty spadł poniżej 60 tys. USD. Gdy okazało się, że ów atak był bardzo ograniczony, notowania skoczyły powyżej poziomu 64 tys. USD, a po południu przebiły 65 tys. USD. Pozytywnie na notowania wpływało to, że inwestorzy czekali na halving.
Halving bitcoina był wydarzeniem wyczekiwanym od miesięcy przez inwestorów. Jest on bowiem zdarzeniem zaprogramowanym, mającym na celu ochronę tej kryptowaluty przed "inflacją".
Środowy poranek przyniósł niewielkie zmiany notowań złotego. Emocje geopolityczne na razie zostały opanowane.
Szantaż nuklearny Władimira Putina odbił się na notowaniach złotego. Pierwsze nerwowe reakcje udało się jednak też opanować.
Doniesienia z Rosji wystraszyły inwestorów, którzy pozbywają się polskiej waluty.
Krajowa waluta wykorzystała słabość dolara, choć jeszcze przed południem niemal nic nie zapowiadało pozytywnego scenariusza.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W zeszłym tygodniu polska waluta złapała oddech odrabiając część strat po solidnej przecenie. W poniedziałek znów znalazła się pod presją.
Jest środa, 13 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia najświeższe wieści gospodarcze.
Bitcoin utrzymuje wysoką formę i zbliża się do poziomu 90 tys. dolarów. W ostatnim podejściu zabrakło mu zaledwie 401 dolarów. Traderzy obstawiają boom podczas rządów Donalda Trumpa.
Wynik wyborów w USA wydaje się być już niemal pewny: kolejnym prezydentem zostanie Donald Trump. Rynki reagują na te wieści między innymi spadkiem cen obligacji, wzrostem kursu bitcoina czy spadkami na giełdzie w Hong Kongu.
Zachowanie giełd, notowania dolara, bitcoina oraz złota jak dotąd wskazywały, że inwestorzy spodziewają się zwycięstwa Donalda Trumpa. W ostatnich dniach nieco zwątpili jednak w swoją strategię.
To wyjątkowy okres lidera rankingu walut cyfrowych. Przez 34 sesje jego wartość zmieniała się o mniej niż 5 proc. Dlaczego bitcoin przestał grzeszyć wybujałą zmiennością notowań?
HBO zaprezentowała dokument o początkach bitcoina sugerując, że pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, może się ukrywać kanadyjski deweloper oprogramowania komputerowego Peter Todd.
Nawet jak na Rosję ta łapówka robi wrażenie. Urzędnik Komitetu Śledczego Rosji w randze majora zainkasował ponad 2718 bitcoinów czyli równowartość ponad 670 mln zł (według kursu z 8.10.2024). Płaciła mu grupa hakerów.
Wobec szybko kończących się, w wyniku sankcji, możliwości handlu w walutach wymienialnych, Kreml chce przejść na międzynarodową wymianę w pieniądzach cyfrowych. Uruchomi dwie giełdy kryptowalut, z myślą o wymianie z Chinami. Co na to Pekin? Uznaje taki handel za przejaw prania pieniędzy i surowo karze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas