19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 05.03.2020 05:27 Publikacja: 05.03.2020 03:30
Foto: AFP
"O godzinie 0:30 w czwartek nasza obrona powietrzna obserwowała izraelskie samoloty nadlatujące znad północnej części okupowanej Palestyny w kierunku Sajda (miasto w prowincji Dara)" - informują syryjskie media powołując się na źródła w armii.
"Kilka rakiet zostało wystrzelonych z libańskiej przestrzeni powietrznej w kierunku środkowej części (kraju)" - brzmi komunikat.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 stycznia ukraińskie drony atakowały cele w obwodach tulskim i saratowskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Europa Środkowa różni się od zachodniej części kontynentu. Region rozwija się dynamicznie, ale pewne trendy przebiegają tu inaczej, zwłaszcza w obszarze energetyki. Przejawia się to zwiększonym popytem na gaz i utrzymującym się zapotrzebowaniem na tradycyjne paliwa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Oceniam na podstawie czynów, faktów, a nie oczekiwań. To, co widzę od obalenia reżimu Baszara Asada, oceniam pozytywnie – mówi Anwar al-Bunni, szef syryjskiego Centrum Studiów i Badań Prawnych w Berlinie.
Co najmniej 37 osób zginęło w walkach, które w czwartek rozgorzały w dystrykcie Manbidż w północnej Syrii - informuje AFP.
Powołana przez izraelski rząd Komisja ds. Oceny Budżetu Obronnego i Równowagi Sił, kierowana przez Jakowa Nagela, byłego szefa Rady Bezpieczeństwa narodowego, rekomenduje, by Izrael przygotował się na potencjalną wojnę z Turcją.
Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock została zamazana na zdjęciach na kanale telegramowym powiązanym z przejmującą władzę w Syrii Organizacją Wyzwolenia Lewantu. Wcześniej przywódca tej organizacji Ahmed al-Sharaa nie podał niemieckiej minister ręki.
Jean-Noel Barrot i Annalena Baerbock – szefowie dyplomacji Francji i Niemiec – przybyli w piątek do stolicy Syrii, Damaszku. Spotkają się tam z nowym syryjskim przywódcą Ahmedem al-Szarą – podaje agencja Reutera.
Kilkanaście dni po upadku dyktatora Baszara Asada już widać, kto ma szansę najbardziej skorzystać na zmianie władzy w Damaszku. I kto się na Bliskim Wschodzie tego najbardziej obawia.
Chrześcijanie w Syrii doświadczali wyjątkowo brutalnych prześladowań. Z naszej, europejskiej perspektywy łatwo jest zapomnieć o tym, że wyznawcy Chrystusa wciąż są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
Czternastu członków syryjskiej policji zostało zabitych podczas zasadzki przeprowadzonej przez siły lojalne obalonemu rządowi w mieście Tartus.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas