Teatr Capitol nagrywa piosenkę. Zatrzymać hejt wobec lekarzy

„Bądź obok mnie" – polską wersję utworu Bena E. Kinga „Stand by Me" nagrali aktorzy i Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.Tak chcą powstrzymać hejt wobec medyków, którzy walczą z koronawirusem.

Aktualizacja: 09.05.2020 14:28 Publikacja: 09.05.2020 14:10

Aktorzy i Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu nagrali polską wersję utworu Bena E. Kinga „Stand b

Aktorzy i Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu nagrali polską wersję utworu Bena E. Kinga „Stand by Me”, by zatrzymać hejt wobec pracowników służby zdrowia.

Foto: Adobe Stock

Nagranie tego utworu to wspólny apel Teatru Capitol i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, by nie być obojętnym na ataki nienawiści wobec pracowników służby zdrowia.

- Bezprecedensowe przypadki napaści i szykanowania pracowników szpitali walczących z COVID-19, do jakich dochodzi ostatnio w Polsce, wprawiają w osłupienie i zawstydzają, a brak reakcji jest przyzwoleniem. Musimy stanąć murem za lekarzami i całym personelem szpitali, bo to od nich zależy nasze zdrowie i życie –zaznacza wrocławski Capitol w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Podkreśla, że "musimy być solidarni, bo tylko w ten sposób wygramy".

Wrocławski Szpital na Koszarowej i Teatr Muzyczny Capitol połączyły siły we wspólnym apelu: Nie krzywdź – pomagaj! Nie niszcz – buduj! Nie hejtuj – wspieraj!.

Artyści z wrocławskiego teatru nagrali polską wersję „Stand by Me", legendarnego przeboju Bena E. Kinga. W nagraniu wzięli udział artyści wrocławskiego Capitolu, a pracownicy szpitala na Koszarowej we Wrocławiu użyczyli swoich twarzy w teledysku.

- Wspaniały pomysł – komentują internauci. Wojewódzki Szpital Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu zdradził, że „lekarze na dyżurach słuchają tej piosenki".

W ostatnich tygodniach pojawiają się przypadki hejtu wobec pracowników służby zdrowia. Pod koniec kwietnia zniszczono auto pielęgniarce z Gliwic.

- Moja mama, pielęgniarka gliwickiego szpitala, została ofiarą wandalizmu. A może i też nudy sąsiadów? Po 1,5 miesiąca przymusowego siedzenia w domu. Wychodząc jak co dzień o 6 rano do pracy, znalazła swój samochód z przebitymi oponami. Cały obsmarowany farbą – napisała córka kobiety w mediach społecznościowych.

Zareagowała też jej matka: „Nie dajmy się zastraszyć tym prymitywnym ludziom, którzy nie widza w nas wsparcia, a widza tylko wrogów, którzy zarażają. Róbmy swoje. Mimo wszystko pomagajmy i nieśmy pomoc tym, którzy tego od nas oczekują! – napisała na swoim Facebooku.

Zapewniła, że wspiera wszystkich pracowników medycznych. - Tych, do których sąsiedzi się nie odzywają, pomijają milczeniem, którzy mają malowane ściany, drzwi, samochody, palone wycieraczki, są wypraszani ze sklepów! – podkreśliła pielęgniarka.

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka w rozmowie „Rzeczpospolitą" kilka dni temu mówił, że „za wcześnie jest mówić o zjawisku hejtu wobec lekarzy".

– Nie znam przypadków, by sprawcy motywowani nienawiścią w związku ze stanem epidemii w Polsce atakowali pracowników ochrony zdrowia czy niszczyli ich mienie – zapewniał.

Przyznał, że opisywany w mediach przypadek zniszczenia samochodu wrocławskiej lekarki okazał się zwykłym włamaniem (miał zginąć głośnik, skrzynka z narzędziami, parasolka i GPS), a zniszczony samochód pielęgniarki z Gliwic zaparkowany był nie przed szpitalem, lecz na osiedlowym parkingu. Samo auto było użytkowane przez inną osobę.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1069
Materiał Promocyjny
Gospodarka natychmiastowości to wyzwanie i szansa
Świat
Magdaléna Vášáryová: Słowacki sen o Rosji, której nigdy nie było i nie ma
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1068
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1066
Materiał Promocyjny
Suzuki Vitara i S-Cross w specjalnie obniżonych cenach. Odbiór od ręki
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1065
Materiał Promocyjny
Wojażer daje spokój na stoku